Saç Tellerinizi Nasıl Dolgunlaştırırsınız?

Saç Tellerinizi Nasıl Dolgunlaştırırsınız?

Kalın telli dolgun saçlara sahip olmayı herkes ister. Eğer saçlarınız doğuştan böyle değilse aşağıdaki yöntemlere göz atın.

Vitamin Alımına Dikkat Edin

Vitaminler sadece sağlığımız için değil saçlarımızın güzelliği için de önem taşıyor. Eğer saçlarınız size fazla ince telli geliyorsa vitamin eksikliğiniz olabilir. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye, gerekirse takviye vitamin almaya başlayın. Özellikle “biotin” kullanabilirsiniz.

Hacim Veren Ürünler Tercih Edin

Eğer saçınız doğuştan ince telliyse ve daha dolgun görünmelerini istiyorsanız, bütün saç ürünlerinizi “hacim veren” ürünlerden seçin. Özellikle saçınızı yıkadıktan sonra sertleştirmeyen ve hacim veren köpük spreyi kullanın.

Doğru Saç Kesimini Tercih Edin

Doğru saç kesimi ince görünen saçlarınıza çözüm olabilir. Uzun katları ve küt uçları tercih edin, bu stillerle saçınız daha dolgun görünür.

Kısa Saçı Tercih Edin

İnce telli saçı olanlar daha dolgun bir görünüm istiyorlarsa kısa saçı tercih etmeliler. Bu kısacık kestirmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor, kuaföre gittiğinizde gerçekte kestirmek istediğiniz boyun biraz daha kısa versiyonunu tercih edin.