Saç ekimi

Saç ekimi

Saç ekimi

Saç ekimi son yıllarda bize daha popülermiş gibi görünen ama aslında ülkemizde çok uzun zamandır yapılan bir uygulama. Peki ne yapmak ve nasıl karar vermek gerekli. Saç ektirmeden önce denenebilecek başka yöntemler mevcut mu.
Evet başka yöntemler mevcut duruma ve duruşa uyuma göre protez saç ya da saç dökülmesini engelleyici ürünler kullanmak saç ektirme çözümünden önce denenecekler arasında.
Saç dökülmesi erkekteki androjen hormonunun düzensizliğinden ve o hormonun değişerek başka bir hormonu tetiklemesinden kaynaklanır. Bu hormonun üretimi saçlara güçsüzleşme üzerine sinyaller gösterir ve saçlar dökülmeye başlar.bu konuda erkenden önlem almak gerçekten çok sağlıklı sonuçlara yol açabilir.
Bunlar harici saç ekimi yapılacaksa mutlaka ve mutlaka bu uygulamanın yapılacağı yerlerin sağlık standartlarını ve uygulama standartlarını bu merkezlere daha önce başvurmuş insanlardan da bilgi alarak araştırmak gerekli.
Çünkü saç ekimi her bünyede ve fizyolojide aynı sonuçları vermeyip bazen tamamen gereksiz yere para ve zaman kaybına psikolojik olarak da bu durumdan olumsuz etkilenmenize yol açabilir.