Sabahları Nasıl Makyaj Yapmalıyım?

Sabahları Nasıl Makyaj Yapmalıyım?

Günün İlk Saatlerinde Yapılan Makyaj, Nasıl olmalı?

Sabahın ilk saatlerinde uyanan herkes için ilk aynaya bakış, harika olmayabilir. Ayna da sizi bekleyen şey, şişmiş gözler, yorgun bir yüz ve bitkin bir vücuttur. Uykunuzu iyi almış olsanız bile yataktan çıkmak her zaman zordur. Kadın için bu zorluğun dereci biraz daha fazladır, çünkü bir de o yorgun yüze iyi görünebilmek için makyaj yapmak zorunda…

Sabahları makyaj yapmak için ilk dikkat etmemiz gereken şey yüz bakımıdır. Eğer yüzünüzde ve gözlerinizde ki şişliğin görünümü çoksa, bir poşet buzu gözaltlarınıza tutup, biraz da yüzünüzde gezdirirseniz, kendinizi anında canlanmış hissedersiniz. Sonrasında yüz temizleme ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

Peeling yapmanızı da tavsiye ederiz…

Sıra Makyajda…

Fondöten

Saten görünümlü bir fondöten tercih etmeniz çok önemli. Sabah yaptığınız makyajlarda doğallığı tercih etmeniz gerekli. Kalıp gibi bir uygulama sizi daha yorgun gösterebilir. Canlı renklerde ki allıkları tercih ederseniz aynaya baktığınızda kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

Rimel

Rimeli uygularken yalnızca üst kirpiklerinize uygulamanız gerektiğini bilmelisiniz. Alt kirpiklere uyguladığınızda gözleriniz daha yorgun görünecektir.

Gözlerinizde sarılıklar ve kırmızılıklar var ise, beyaz kalem çekerek ters etki yaratabilirsiniz.

Pudra

Pudra kullanmak istiyorsanız mutlaka transparan pudra uygulamalısınız. Fırça seçiminize de dikkat edin. Yumuşa bir fırça pudranın yüzünüzde daha pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Ruj

İlla ruj kullanmak durumunda değilsiniz elbette ama eğer rujsuz dışarı çıkmam derseniz de, sabahın ilk saatleri için soft renkler doğru tercih olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde daha iddialı renkler tercih edebilirsiniz.