Pürüzsüz Bir Cilt Sizi Bekliyor!

Pürüzsüz Bir Cilt Sizi Bekliyor!

Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz!

Cildinizin pürüzsüz lekesiz bir görünüme sahip olmasını mı istiyorsunuz? Cildinize birkaç dokunuşla yepyeni bir görünüm kazandırmak artık mümkün.

Cilt gençleştirme tedavilerindeki gelişmeler, her yıl biraz daha doğal ve estetik sonuçlar elde edilmesine olanak tanıyor.

Estetik Dokunuşların Sihrini Görün…

Memorial Şişli Hastanesi Güzel Yaşam Kliniği’nden Dr. Seran Göçer, yaza girerken sağlıklı ve güzel kalmak için bakın hangi önerilerde bulunuyor. Cilt yaşlanması, doğal ve genetik olarak programlanmış yaşlanma sürecinde iç ve dış faktörlerin etkilerine bağlı olarak gelişir. Bu süreçte; beslenme ya da hormonal durum, sigara, UV ışınlarına maruz kalma, mekanik stres gibi faktörler rol oynar.

Mezolift yöntemi, cildi gençleştirme veya cilde daha iyi görünüm sağlama amacı ile uygulanan mikroenjeksiyon tedavileridir.

Mezolift uygulaması cilde nem kazandırırken; çevresel ve genetik faktörlerle ortaya çıkan cilt kusurlarının ortadan kalkmasına yardımcı olur. Ciltteki çizgilenmeleri azaltır, cilt hücresini foto yaşlanmaya karşı DNA hasarından korur.

Mezolift Cildi Yaşlanmaya Karşı Korur

Mekanik etki ve Mezolift kokteyl enjeksiyonu içeriği ile “fibroblast aktivasyonu” etkisi görülür. Her 2 yolla olan fibroblast aktivasyonu, elastin ve kollojen liflerinin sentezinin artmasına yardımcı olur. Dolayısıyla cildin nem içeriğini artırır. Cilt kırışıklığının tek sebebi yaşlılık değildir, aynı zamanda güneş ışığı ve stres de cildin tazelenmesinden sorumlu elastin ve kollajen liflerin sentezini sağlayan fibroblastlar adlı hücre grubunun yapısını bozmaktadır. Mezolift, fibroblastları uyarıp, elastin ve kollajen sentezini artırdığı gibi cildin su tutma kapasitesini de arttırarak, cildi güneş ışığının kurutucu ve yaşlandırıcı etkilerinden korumaktadır.

Mezoliftin Kokteyl İçeriği Cildi Nemlendirir

Önemli oranda su tutma kapasitesine sahip olan hyaluronic asit, mezolift tedavisinde kullanılan ilaçların başında gelir. Ayrıca anti-oksidan vitaminler; (A,E,C,D,B vit.), oligoelementler ve dolaşım düzenleyiciler kullanılır.

PRP uygulaması dokuları onarır

‘Platelet Rich Plazma’, bilinen adıyla ‘PRP tedavisi; cilt kırışıklıklarında, sivilce izlerinde, güneş lekelerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde uygulanır. PRP, ‘Trombositten zengin plazma’ anlamına gelir. Trombositler, doku iyileşmesinde ve kanın pıhtılaşmasında önemli rolü bulunan kan hücreleridir. Önemli protein ürünleri ve bağ dokusu faktörleri içerir. Yaralanmış bir bölgeye enjekte edildiğinde, hızla iyileşme sürecini başlatarak doku yenilenmesini uyardıkları görülmüştür. Bu tedavi sayesinde cilt lekelerinin hafifletilmesi, sivilce ve izlerinin giderilmesi, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesi sağlanabilir.

Kendi kanınızla gençleşmeniz mümkün

Kişinin kendi kanı steril bir ortamda alınır. Özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürelerde döndürülür. Santrifüj edilen kan, bazı ayraçlar sayesinde ayrıştırılır. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, trombositten zengin bölümü ayrıştırılır. Trombositten zengin bu plazma, tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluyla enjekte edilir. İşlem yaklaşık 30 dakika sürer ve hasta günlük yaşantısına devam eder. Genel olarak yüze, boyuna, dekolteye, el ve ayaküstü gibi alanlara uygulanır.

Fraksiyonel Lazer Cilde Pürüzsüz Bir Görünüm Kazandırır

CO2 lazer ışınları ile derinin belli bölgelerinin buharlaşması sağlanarak derinin en üst tabakası soyulur. Her fraksiyonel mikro nokta, termal bir alan oluşturur. İyileşme sürecinde ise, tedavi uygulanan bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreler, bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Bu süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma ve genel görünümde düzelme fark edilir. Derinin üst tabakasında oluşan sıcaklık doğal yara iyileşme sürecini de hızlandırır. Fibroblastlar anında cildin yenilenmesini sağlayan kollajen, elastin ve glikozaminoglikanlerin üretimini artırarak bu işleme yanıt verir.

Bu uygulamalar sonucu cilt; daha pürüzsüz, lekesiz, parlak, daha genç ve anında fark edebilecek sıkı bir görünüme kavuşur. Dokuda koagulasyon sağlayarak akne yaralarını ve diğer cilt problemlerini tedavi eder. Tedaviyi takiben 6 ay içinde devam eden kolajen üretimi sayesinde ciltte ileri derecede iyileşme görülür.