Portakal Kabuğu Mucizesi

Portakal Kabuğu Mucizesi

Portakal kabuğunun dişleriniz üzerindeki etkisini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız bu yazımız sayesinde bembeyaz dişlere sahip olacaksınız. Ayrıca sadece dişler değil, portakal kabuğunun başka mucizevi sırlarını da öğreneceksiniz.

Diş İçin

Portakal kabuğunun içeriğinde bulunan dlimonen isimli bileşik lekelere karşı savaş açıyor. Sigara yüzünden dişlerinizde oluşan lekeler varsa, tek yapmanız gereken portakalın kabuğunu dişlerinize sürmek!

Bir iki dakika kadar sürüp dişlerinizi yıkadığınız zaman lekelerinizden kurtulacaksınız.

Fazla Kilolarınız İçin

Portakal kabuğuyla zayıflayabileceğinizi biliyor muydunuz? Antioksidanlar sayesinde yağ akımını hızlandıran portakal kabuğu, belki de fazla kilolarınızdan kurtulmanız için en kolay yöntemlerden bir tanesi.

Tarif:

Portakal kabuklarını kurutun. Kurumuş portakal kabuklarından bir kaşık alarak, bir bardak sıcak suyun içine atın. 10 dakika kadar kabukları suda bekletin. Sonrasında kabukları içinden alarak suyunun içine bir kaşık bal ilave edin.

Bu karışımı günde 2 kez içtiğinizde farkı göreceksiniz.

Sindirim Sistemi İçin

Portakal kabuğunun diğer bir mucizevi etkisi sindirim! Portakal kabukları yüksek oradan lif içerirler, böylece bağırsak hareketleri de düzene girer. Hazımsızlık çekiyorsanız, yukarıda tarifini verdiğimiz portakal kabuğu çayını mutlaka denemelisiniz.