Piercing nerede yaptırılır ?

Piercing nerede yaptırılır ?

Piercing nerede yaptırılır ?

Piercing uygulaması aslında basit olarak yüzyıllardır gelen geleneksel küpe uygulamasının vücudun istenilen ve uygun yerine yapılması durumu.

Yine de konu tam olarak sağlıkla alakalı olduğu için uygun şartlar içersinde yapılmazsa çok büyük riskleri de beraberinde getiriyor bu durum.

Mesela en basiti hızma dediğimiz burun piercing i eğer tabanca gibi bir uygulamayla yapılırsa son derece hoş olmayan sonuçlara yol açabiliyor,en basiti oradaki kılcal damarlar yanlış uygulamayla basınçla parçalandığı için kötü sonuçları olabiliyor.

Dikkat edilmesi gereken detaylar

Piercing yaptırmak için mutlaka sertifikalı ve hijyen mekanlar seçilmeli bu mekanlar ve bu mekanlarda işlem yaptıranların yorumları mutlaka araştırılmalı ve gerekirse üst üste birkaç mekan gezilmeli ve ilk mekanda karar kılınmamalı.

Bu uygulama esnasında lokal anestezi yapılacaksa ki bu aslında gizli şeker ya da başka rahatsızlıkları olan ve bu rahatsızlıklarının farkında olmayanlar için çok tehlikeli bu durumun olasılığını düşünüp önlem alıp öyle bu uygulama yapılmalı.

Her zaman kullanımda çok takılan giyinirken kaş burun v.s. içinde ayrıca tedbir alınmalı.