Pedikür Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pedikür Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pedikür Yaptırırken Bunlara Dikkat Edin!

Pedikür yaptırırken amacımız hem ayaklarımıza bakım yaptırmak hem de rahatlamak. Ancak en iyi sonucu alabilmek ve pedikürü yapan kişinin de işini kolaylaştırmak için yapılması gerekenleri biliyor musunuz?

Pedikür yaptırırken amacımız hem ayaklarımıza bakım yaptırmak hem de rahatlamak. Ancak en iyi sonucu alabilmek ve pedikürü yapan kişinin de işini kolaylaştırmak için yapılması gerekenleri biliyor musunuz?

Pedikür Yaptırmaya Topuklu Ayakkabıyla Gelmeyin

Ojenin tamamen sertleşmesi için aslında saatler gerekiyor. Bu yüzden pedikürünüz bittikten sonra sıkışık topuklu ayakkabılarınızın içine ayaklarınızı sokup eve giderseniz ojeniz bozulacaktır. Yaz aylarında parmak arası terlik, kışınsa rahat ve geniş tabanlı botları tercih edin.

Kendi İşinizi Kendiniz Yapmaya Çalışmayın

Bazen işimizi kendimiz yapmak isteriz ancak pedikür konusunda gerçekten iyi değilseniz yapmaya çalışmayın, kötü yaptığınız bir pedikürü ve şeklini bozduğunuz tırnakları düzeltmeye çalışmak daha çok para ve zaman harcamanıza neden olacaktır. İşi uzmanlarına bırakın!

Nasırlarınıza Karşı Tıraş Bıçağı Kullanmayın

Kulağa garip geliyor ama bunu yapanlar gerçekten var. Nasırları yok etmek için tıraş bıçağı kullanmak yerine ayak törpülerini tercih edin. Nasırı soyarak yok etmek iyi bir fikir gibi gelebilir ama ayağınızı kanatabilir ve ciddi zarar verebilirsiniz.

Randevunuza Zamanında Gelin

Pedikür yaptırmak için çoğu yerde randevu alınır. Geç gelirseniz diğer randevulara yetişmek için pedikürcünüz işini acele yapmak zorunda kalacaktır. Birkaç dakika erken gelirseniz hem hangi renk oje istediğiniz düşünecek hem de gerçekten rahatlayıp yaptırdığınız pedikürden keyif almanız mümkün olacaktır.

Ayağınızdaki Sağlık Sorunları İçin Pediküre Değil Doktora Gidin

Tırnak batması pedikürle hallolacak bir sorun gibi gelebilir ama ayak sağlıyla ilgili sorunlar, özellikle mantar ya da ağrılı nasırlar için, doktora görünün. Bunlar pedikürcünüzün halledebileceği sorunlar değildir!

İşlem Boyunca Telefonla Konuşmayın

Bu hem rahatlamaya gelen diğer müşterileri rahatsız eder hem de siz pedikürcünüze saygısızlık olur. Ayaklarınızla uğraşırken sizin bütün işlem boyunca telefon konuşmanızı dinlemek kimse için ideal bir durum değildir.

Oje Renginizi Seçmek İçin Çok Uzun Düşünmeyin

Saç boyası değil oje seçiyorsunuz, geçici olduğunu hatırlayarak eğlenceli bir renk ya da tasarım seçebilirsiniz. Çok uzun düşünerek zaman harcamanız hem sizin hem pedikürü yapan için bunaltıcı olabilir.

Ojenizi Haftalarca Silmemezlik Etmeyin

Ayaklardaki ojeyi silmeyi bazen ihmal edebiliyoruz ama bu tırnaklar için hiç iyi değil. Eğer çok uzun süre bırakırsanız oje tırnaklarınızı kurutur ve beyaz lekeler bırakabilir. En fazla iki hafta sonra ojelerinizi mutlaka silin.