Paranızı Boş Şeylere Harcamayın!

Paranızı Boş Şeylere Harcamayın!

Paranızı Boş Şeylere Harcadığınızın Kanıtları

Para kolay kazanılmıyor fakat anında bitebiliyor. Parayı idareli kullanmanın birçok yolu var. Bunların dışında belki de fark etmediğiniz şeyler para kaybetmenize sebep oluyordur.

Paranızı elde tutmanız için birçok şeyi yapmayabilirsiniz. Zaten yaptıklarınız belki de çöp oluyor ama siz bunların farkında bile değilsiniz.

Kuaförde geçirdiğiniz süreye mutlaka dikkat edin. Gün boyu kuaförde kaldıktan sonra çıktığınızda ne kadar çok para vermiş olduğunuzun farkına varacaksınız. Özellikle yaz aylarında ve yağmurlu havalarda fön çektirmenizin hiçbir anlamı yoktur. Çünkü çektirdiğiniz fönler terlemenin ve yağmurun etkisiyle hemen bozulacaktır. Ayrıca manikürünüzü ve pedikürünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Bu sayede paradan tasarruf etmiş olursunuz. Hem de kuaförlerde saatlerce zaman geçirmenize gerek kalmaz.danisman-bayan-kuafor1

Herkes uygun fiyatlı ürün almak ister ama kaliteyi de düşünmek gerekir. Ucuza aldığınız giysiler kaliteli ürünlerin yanında daha çabuk bozulacaktır. Yenilerini almak zorunda kaldığınızda bu size daha pahalıya mal olacaktır. Bunun yerine kaliteli giysiler almak uzun vadede tasarruf sağlayacaktır.

Son zamanlarda aldığımız kilolardan hepimiz şikayet ederiz. Bir heves spor salonlarına akın ederiz. Kilo vermek ve fit olmak tabikide herkesin hayalidir. Fakat bu istekler zamanla hevese dönüşebilir. Heveslerimiz kurbanı olup tonlarca para yatırdığımız spor salonlarına bir süre sonra gitmemeye başlarız. İşte o zaman verdiğimiz paralar tamamıyla çöp olur. Bunun için ya isteğimizi devam ettirmeliyiz. Ya da kısa süreli üyelikler tercih etmeliyiz. Bu kararı vermek çok önemlidir. Aksi takdirde çok fazla para kaybına sebep olacaktır.

Paranızı tasarruflu kullandığınız zaman daha çok şey yapma imkanı bulacaksınız. Paranızı iyi yönetirseniz hayatınızı da daha renkli hale getirebilirsiniz.a4acae7e9d