Oteli Basan Darbeci Komutan Konuştu!

loading...

15 Temmuz darbe girişimin yaşandığı Cuma gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele yönelik yapılan saldırıyı koordine ettiği belirtilen Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş’in ifadesinde, Erdoğan’ı almaya gittiğini itiraf ettiği öğrenildi. O gece darbe yapmaya çalıştıklarını da kabul eden Sönmezateş’in “Ancak cemaatçilerin oyununa geldim” dediği ileri sürüldü.
Darbe girişiminin yaşandığı gece Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayrılmasının ardından kaldığı otele yönelik yapılan ve 2 polisin şehit olduğu baskının kilit ismi Tuğgeneral Gökhan Sönmezateş’in verdiği ifadenin ayrıntıları ortaya çıktı. Marmaris baskınıyla ilgili itiraflarda bulunan Sönmezateş “Darbe yapmak isteyen ekibin içinde bulundum. Marmaris’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı almaya gittik. Bunun suçunun da idam olduğunu biliyorum. Ancak kesinlikle cemaatçi değilim. Cemaatçiler tarafından kandırıldım” dedi.

loading...
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. enbiye karaal dedi ki:

    Ülkeni satmanın kanması yoktur neye kanmış parayama mevkiyemi din adamı denen o kişinin Allah belanı versin roportajınamı bu ne ahlak ne dindir islam dini sevgi hoşgörü affetme yardımlaşma dinidir bela degil hayır islah dilenir bela kimi bulmuş böyle RABBİM ayaklarına dolandı hepinizi assınlar ki tarih yazsın zaten askeri reform kaçınılmazdı böylece temizlenmeyle bu süreçte tamalanır işaallh Türkiye de bu hainler askere güven duygusunu zedeliyerekmilletin üstünlügünü iradesini hiçe sayıp demokrasimize darbe indirmeye kalkışan ve devletimizin kamu birimlerinde yuvalanmış bu çetelere millet ders vermiştir Kurtuluş savaşı timsali silahsız halk hiç gözünü kırpmadan tanklara siper yaptı hem ülkene ihanet et hem kandııldım de ben niye kandırılmadım hemde akıl oyunları gibi oynadılar benle olsun helal olsun canım feda cumhurbaşkanıma15 temmuz demokrasinin yeni lideriyle yeniden yazıldıgı tarihtir ülkemde devrim yaptı işter kabul edin ister kabul etmeyin yedigi her lokma Rabbimin katında helal olsun bin kere artık meclisimiz gerekeni yapar bunları yazmak vatandaşlık görevimdir yırtık ayakkabıylaydı diyor fakirlik ne zamandır ayıp herşey yakışır dünya liderime yunus emre msali ben bilmem ben kendi terbiyemin peşindeyim ülkem konu oldumu aslanlar gibi ölürüm TÜRKİYEM

BİR YORUM YAZ