Obez çocuklar

Obez çocuklar

Buğday göbeği, fruktoz göbeği çocukların obez olmasına neden olan paketli yiyeceklerin ciddi şekilde tükedildiğini gösteriyor. Eskiden bira göbeği tanımı yapılırken günümüzde obez çocuklar için hazır gıdaların bu etkiye neden olduğunu fark etmeniz gerekiyor. Çocukların erken yaşlarda aşırı kilo almasının sağlıksız beslenme ile ilgili olduğu kadar hareketsizliğin de bir getirisi olduğunu görmek, bunun önlemlerini yaş ilerlemeden almak gerekiyor.

Şekersiz Türk kahvesi, bol su, hazır gıdalardan uzak kalmanın ve özellikle çin tuzundan uzak durmanın sağlıklı beslenmek için önemli olduğu bu uygulamanın çocuklar için de hayata geçirilmesi gerektiğini fark etmek önemli. Alınan kiloların çocukların eğitim hayatında da ciddi zararları olabiliyor, sosyalleşme sorunlarının yanı sıra sağlık problemlerini birlikte getiriyor.

Obez çocuklar gizli şeker hastasıdır

Kilo vermenin sağlık kazanmak demek olduğunu bilmeli, sağlıklı bir yaşam için ideal kiloda olmanın her yaş için gerekli bir durum olduğunu fark etmelisiniz. Gizli şeker, şeker hastalığının başlamasını yani bedende tahribatın engellenmesi gerektiğini bilmesiniz. İnsülinin 5 ünitenin üzerine çıktığında şeker hastalığının geldiğini görebilirsiniz.

Asla şeker yüklemesi yaptırmayın!

İnsülin testinde 5 ünitenin üzerine çıkılması şeker hastalığını kabul etmek için yeterlidir. Karaciğer yağlanması ve tüm şeker hastalığı tiplerinde şeker ve karbonhidratlardan uzak durmak gerekir.