Netflix

Netflix

Netflix

Netflix amerikanın bir numaralı dizi ve film izleme uygulaması. Eskiden evlere dvd yollayan,ve dvd kiralayan sistemin yerine internetin de yeteri kadar hızlanmasıyla kurulan sistem size sonsuz sayılabilecek bir deneyim sunuyor.
Aylık belli bir abonelik ücreti bulunan netflix abonelerinin ve kişilerin isteklerine göre aboneliklerini çeşitlendiriyor. Başka platformlarda ve kanallarda yayınlanmış televizyon dizilerini tekrar izleyebilmek dışında, sinema filmleri  belgeseller tv programlarını da izleyicilere sunuyor. Ayrıca tüm bunlara ek olarak yapımcılığını kendilerinin üstlendiği yeni tv dizileri ve tv filmlerini periyodik olarak yayınlıyorlar.
Netflix in yapımcılığını yaptığı filmler ve dizilerin en önemli özelliği dizinin tüm bölümlerinin aynı anda platforma konulması. Bu da direkt olarak netflix i farklılaştıran ve daha önce kimsenin yapmadığı bir uygulama. İnsan sevdiği dizinin tüm bölümlerinin aynı anda nette olduğunu görünce öncelikle bir şaşırsa da bu durumun o diziyi bir sene beklemek pahasına da olsa çok güzel bir durum olduğunun farkına varıyor.
Ve netflix artık türkiyeden de kullanılabiliyor.Şimdilik çok fazla tr altyazı desteği olmasa da yine de ülkemizden netflix i kullanmak çok güzel.