Nesli tükenen kadınlar

Nesli tükenen kadınlar

Nesli tükenen bir kadın nasıl olunur?

Eski dönemlerde yaşamış ve günümüz kadını için idol olmaya devam eden kadınlar nesli tükenen kadınlar olarak görülüyor. Çünkü günümüzde kadının asaleti önemsemediğini görüyoruz. Tavırları ile, giyimi ile, saç modeli ve makyajı ile tarzını tam olarak ortaya koyan ve döneminin kadını olmayı başaran kadınlar bugün dikkatimizi çekiyor.

Peki 50 sene sonra bizim günümüzden kim geçmişten idol olarak varlığını devam ettirmeyi başaracak dersiniz?

Neden günümüzde böyle bir idol yokken geçmişte bu kadar fazla kadın idol var dersiniz? Moda kendini tekrar ediyor diyerek bu konuda savunmaya geçebilirsiniz ancak kadınların birbirini tekrar ettiğini öne süremezsiniz. Sarışın, esmer, işçi kızı veya zengin.. Tüm bu kadınlar bugünümüzde idol olarak yaşamaya devam ediyor, sizce neden?

Çünkü bu kadınların kendilerine has bir tarzları vardı. Hiç kimsenin taklitçisi değillerdi. Taklitler sadece asıllarını yaşatır, taklit ederek varlığınızı ortaya koyamazsınız.

Nesli tükenen kadınlardan hangisi sizi tam olarak ifade ediyor, hiç düşündünüz mü?

Tarzınızın size özgün mü yoksa esinlendiğiniz bir kadının günümüze ulaşan rüzgarı mı olduğuna karar vermenizi istiyoruz. Tarzınız üzerine düşünmenizi ve varlığınızı tam olarak ortaya koymak için kendinize özel seçimler yapmanız gerektiğini görmenizi istiyoruz.