Nemlendirici Kremin Faydaları

Nemlendirici Kremin Faydaları

Nemlendirici Kremin Faydalarını Biliyor musunuz?

Cildimiz gün boyu çeşitli etkenlere bağlı olarak kirlenir, deforme olur. Bunların önüne geçmek için gün başlarken ve gün biterken bakımlar uygulamalıyız.

Egzoz dumanları, şehrin kirli havası, hava faktörleri cildimizdeki gözenekleri doldurur. İleride dolan gözenekler siyah noktaya dönüşebilir. Kış aylarında da cilt kurur ve çatlar. Özellikle kış aylarında bunu engellemek için yoğun nemlendiricili kremleri kullanmalıyız. Yaz aylarında ise güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş koruma etkili nemlendiriciler kullanmalıyız. Fakat tüm bu bakımları yapmadan önce yüzümüzü yıkama jelleriyle yıkamalıyız, temizlemeliyiz. Gözeneklerin dolduğu zamanlarda ise haftada 1 ya da 2 kere peeling uygulayabiliriz.

Nemlendirici kremler gün boyu cildiniz için kalkan görevi görür. Cildinizi korur. Sabah saatlerinde sürdüğünüz kremin gün boyu etkisi devam eder.

woman caring of her face with moisturizer cream

Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur. Uzun sürede cildinizi gençleştirir. Bazı kremlerin ise gençleştirme özelliği vardır.

Yüz nemlendiricilerin bir diğer özelliği ise makyaj sabitlemesidir. Cildinizi koruduğu gibi makyajınızın daha iyi görünmesine de sebep olur.yaz-cilt-bakimi-4

Fakat nemlendirici kullanırken cilt tipinize uygun olup olmadığına bakmalısınız. Eğer kuru bir cilde sahipseniz yoğun nemlendirici krem kullanmalısınız. Cildiniz yağlı ise neminizi, yağınızı dengeleyecek bir ürün kullanmalısınız. Şunu da unutmamak gerekir ki ürün alırken kaliteli almalısınız. Piyasadaki her krem size uymayabilir. Ucuz ürünleri tercih etmeyin. Onun yerine daha yüksek bir rakama iyi kremler alabilirsiniz. Uzun vadede faydalı olacaktır. Çünkü kalitesiz ürünler cildinizde hasara sebep olabilir.