Neden Kilo Alıyoruz?

Neden Kilo Alıyoruz?

Kilo Aldıran Sebepler

Beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzı, düzenimiz kısacası her şey bize kilo aldırabilir. Belki de farkında olmadan alınan kiloların sebeplerini bulmamızda fayda vardır. Bunun için hayatımızı şöyle bir gözden geçirmemiz gerekiyor. Peki neden kilo alıyoruz?

Hareketsiz Yaşam

Birçok yere giderken taksi ya da toplu taşıma kullanıyorsak ve yürümek istemiyorsak bunlar kilo aldıran sebeplerden bir tanesidir. Asansör yerine merdiven kullanmak bir yere giderken kestirme yollar yerine uzun yolları tercih etmek kilomuzu dengelemiz hatta kilo vermemiz için işe yarayacaktır.

Bilgisayar

Bilgisayar başında geçirilen uzun saatler bize kilo aldırır. Hatta bir de yanında yiyeceğimiz içeceğimiz duruyorsa ve sürekli atıştırarak iş yapıyorsak bu alışkanlığımızdan vazgeçmemiz gerekir. İş hayatında özellikle ofiste çalışanlar da en çok gözüken problemlerden biri kilo ve obezitedir. O nedenle ara ara suyumuzu almamız için yerimizden kalkmamız gün içerisinde hareket etmemiz çok önemlidir.ofiste çalışan kadın

Uyku Düzeni

Uyku problemleri, düzensiz uyku vakitleri kilo aldırır. Az uyku uyuyan kişiler metabolizmaları yavaş çalıştığı için daha çabuk kilo alırlar. Sağlığın da başı olduğu gibi uyumak çok önemli.uykusuzluk sorunu

Tiroid

Tiroid bozuklukları kilo aldıran faktörlerdendir. Eğer son zamanlarda çok kilo almaya başladıysanız mutlaka bir doktora görünmeli ve rutin kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Yemek Öğünleri

Düzenli yemek yemek çok önemlidir. Eğer öğünlerinizi atlar ve bütün yemek hakkınızı tek bir öğüne sığdırırsanız vücudunuzun dengesini bozarsınız ve metabolizmanız doğru çalışmaz çabuk kilo alırsınız.