Mutlu Evlilik için Tavsiyeler

Mutlu Evlilik için Tavsiyeler

Mutlu Evlilik için Neler Yapılmalı?

Boşanmaların sıkça arttığı günümüzde evlilikleri yürütmek de zor olmaya başladı. Bazı çiftler evliliklerinin ilk dönemlerinde ayrılırken bazı çiftlerin uzun süreli evlilikleri de anında bitebiliyor.

Evlenmek en büyük arzusu olan insanlar bazıları ise evlendikten sonra değişen hayatlarından ve mutsuzluklarından dem vuruyorlar. Genelleme yapacak olursak evlenen insanların da çoğu mutsuz bir evlilik geçirdiklerinden söz ediyorlar.

Evliliğinizi uzun süre devam ettirmek ve mutlu bir şekilde saygı, sevgi çerçevesinde ilerlemeniz için küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Böyle yaptığınız sürece evinize daha çok gitmek ister daha çok vakit geçirmek ister ve her dışarıda olduğunuzda eşinize özlem duyarsınız.mutlu-kadin-erkek

Öncelikle şunu unutmamak gerekir ki herkesin hayatında inişler çıkışlar olur. Her zaman her şey yolunda gidecek diye bir kural yoktur. İlk olarak eşinize ve hayata bakış açınızı bu şekilde değiştirin. Önemli olan büyük olaylardan bile hasarsız kurtulmak.

Kapalı bir toplum olduğumuzdan kaynaklanan “kadın evde oturmalı” anlayışından vazgeçin. Kendinizi ev hayatına ve eşinize adamayın. Sizin de bir hayatınız var bunu da unutmayın. Bir işte çalışmasanız bile bir hobi ile ilgilenmek sizi daha dinç, enerjik ve mutlu hissettirecektir. Bunun için kendinize de zaman ayırmanız önemlidir.

Kavgalardan uzak durun. Mümkün olduğunca konuşarawedding___bride___evlilik_by_onur_bacaci-d5ofcqnk çözüm bulmaya çalışın. Çok büyük problemler olsa bile eşinize sesinizi yükseltmeyin. Konuşarak halledilemeyecek şey yoktur.

Birbirinizi şımartın. Özel günlerinizde değil her zaman birbirinize aşk dolu sözler söyleyin. Hediyeler de alabilirsiniz. Ama sevginizi göstermek en mutlu eden yollardan biridir.

Eşinizin aile ilişkilerine karışmayın. Arada kalmayın. Daha sonra sizi suçlayabilirler. Kötü sözler kullanmayın, her zaman iyi niyetle yaklaşın.

Her zaman birbirinizi sevdiğinizi belli edin ve soğuk davranmayın. Sevdikçe sevileceksiniz ve daha güzel bir evlilik yaşantınız olacaktır. Umutsuzluğa kapılmadan sabırlı olmaya özen gösterin.