Mutlu Evliliğin Sırrı Bunda Gizli!

Mutlu Evliliğin Sırrı Bunda Gizli!

Yapılan araştırmalara göre, evliliklerin yüzde 50’ye yakını boşanmayla neticeleniyor. Bu durumda da, insanın aklına ‘ evlilik aşkı öldürüyor mu?’ sorusu geliyor.

Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenleri uzman araştırmalarıyla ortaya döküyor ve evliliğinizi kurtarmak için size yardım ediyoruz.

İşte evlilikte mutluluğu yakalamanın püf noktaları…

Kararlarınızı Birlikte Alın, Bencil Davranmayın!

Evliliklerde yaşanan en büyük sıkıntı, tarafların birbirlerine danışmadan hareket etmesi ve ya ortak alınması gereken bir kararı tek başlarına alıp uygulamalarıdır.

Unutulmamalıdır ki evlilikler tek kişiyle değil, iki kişiyle yürür. Bencillik ilişkiye zarar verir ve evliliği sona götürür!

Paylaşımcı olun!

Mutlu bir evlilikte, paylaşımcılık ön plandadır. Evliliğin getirdiği sorumlulukları paylaşın ve birbirinizin üzerindeki yükleri hafifletin.

Sadece evlilik içinde ki sorumluluğu paylaşmaktan bahsetmiyoruz elbette… Gün içinde birbirinizden ayrı yaptığınız aktiviteleri gün sonunda birbirinize anlatın.

Sohbet Edin!

Akşam yemeklerinde ya da yemek sonrasında birbirinize vakit ayırın ve sohbet etmeye özen gösterin. Onu dinleyin ve anlattığı şeylere yorumlar yapın. Dinlenilmek herkesin hoşuna gider. Ayrıca en önemli noktalardan biri olan şunu sakın atlamayın; söylediği her şeyi önemseyin ve değer verin!

En Önemli Soru: Günün Nasıldı?

İşten eve geldiğinde muhakkak gününün nasıl geçtiğini sorarak ona ilgi gösterin. Kötü bir gün geçirmiş olabilir, eğer öyle bir durum söz konusuysa, onunla daha çok ilgilenin ve telkinde bulunun. Herkes işten eve döndüğünde, evde onu önemseyen bir eş olsun ister. Evlilik hayatında olduğu gibi iş hayatında ki yükünü de omuzlarından almak sizin elinizde…

Anlayış!

Birbirinizi anlamak için çaba gösterin. ‘beni anlamıyorsun’ demek yerine kendinizi onun sizi anlayacağı şekilde anlatmaya dikkat edin…

Kavga ettiğinizde eğer haklı tarafın kendiniz olduğunu düşünüyorsanız, sakin kafayla tartışmanızı tekrar gözünüzün önüne getirin. Daha sakinken yaptığınız bu seans size belki de sizin o kadar da haklı olmadığınızı gösterecektir. Onu anlamaya başladığınızda sorunun yarısından kurtulmuş olursunuz.