Modern kadın nasıl olmalıdır?

Modern kadın nasıl olmalıdır?

Modern kadın için iş hayatı ve ev hayatı birlikt gidiyor olmalıdır. Hem iş dünyasının stresini kaldırabilmeli hem de ev hayatındaki rolüne iyi adapte olabilmeli. Modern kadın, kadın olmanın gerekliliklerini yerine getirirken aynı zamanda erkekler dünyasında başarılı olmayı bilen kadındır. Çünkü iş dünyası, kadının tekelinde olmayan ve erkeklerin yönettiği bir mecra olarak kadınların çok daha zor kooşullarda mevki sahibi olduğu bir dünyadır.

Kadının işi her zaman zor!

İş hayatının gerekliliklerini yerine getirmesi gereken kadın, ev işleri konusunda eşinden destek göremediğinde evin yükünü tek başına çekmek zorunda kalabiliyor. Çoğu kadın erkekleri daha güçlü zannediyor.

Apartman merdivenlerini temizleyen kadınları inceleyin, eşleri evde yatarken onlar dışırda çalışır eve gelir ev işleri yapar ama kocası için o olmazsa ne yaparım başımda bir erkek var der! Modern kadın bu döngü içerisindeki baş rolün kendisine ait olduğunu bilen kadındır. Yani modern kadın gücünün farkında olan ve bir erkeğe her ne olursa olsun bağlı olmak zorunda kalmadığını bilen kadındır.