Metrobüste yapılması gerekenler

Metrobüste yapılması gerekenler

Metrobüste yapılması gerekenler

İstanbul’da yaşayan milyonların en vazgeçilmez ve bir şekilde en hızlı ulaşım sistemi Metrobüs. Ve bu ulaşım sistemi şehir büyüdükçe kendine ait yazılı olmayan kurallar barındırıyor artık. Ve bu  kuralların ne kadarını bilir ve uygularsak profesyonel yolcular olarak bizler adına o kadar iyi.

Öncelikle İstanbul kart. Mutlaka metrobüse bineceğimiz durağa yaklaşmadan İstanbul kartımızda ne kadar olduğunu bilmemiz gerek vakit kaybetmemek adına. Bu yüzden de en son kullandığımız zamandaki bakiyemizi aklımıza kazımak güzel bir yöntem.

Ana duraklardan olaya katılacaksak metrobüsün hangi tip olduğunu,uzunluğunu,tam olarak nerede durduğunu hesaplamak önemli. Bir sonraki metrobüs aynı tip de değilse beklediğimiz yerin uzağında durup binememe ihtimalimizden dolayı. Ki buda çok acı bir ihtimal yaşamayan bilemez.

Tüm bunların içersinde en önemlilerinden birisi de metrobüs içersindeki stratejik koltuklar ve stratejik olarak ayakta kimselerle içli dışlı olmadan seyir yaşanabilecek yerler. En önemli ayakta durma noktası hemen 2. Kapının açıldığı geniş alanın köşesi.En rahat ve kulaklıkla müzik dinlenip,internete girilebilecek nokta orası. Onun harici de tüm bunlara gerek kalmadan metrobüsü mesai saatleri harici kullanmak sanırım.