Manzaraya Doyacaksınız

Manzaraya Doyacaksınız

İstanbul’un Manzarasına Yakından Bakın

İstanbul’un tarihi manzarasına yakından bakmak günün stresini atmak için paha biçilemez bir etkinlik. Bir de yanınıza kahvenizi aldığınız zaman keyfinize diyecek yoktur.

Gidenlerin bir daha gitmek isteyeceği ve manzaraya doyacağınız yerlerden biri Konak Cafe. Manzarasıyla herkesi büyülüyor. Arkanızda Galata Kulesi önünüzde Galata Köprüsü ve Eminönü. Bu güzelliklerin keyfini çıkarmak için Galata’da bulunan Konak Cafe’ye gitmeyi unutmayın.konak cafe

İstanbul’u daha sessiz izlemek istiyorsanız sabah saatlerinde gidebilirsiniz. Ya da iş yeriniz yakınsa öğle molalarında da giderek günün yoğunluğunu ve sıkıcılığını çekilir hale getirebilirsiniz. İş çıkışlarında ise dostlarınızla güzel bir kahve içmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Eğer bir evlilik planınız varsa sevdiğinize burada evlenme teklifi edebilir. Arkadaşlarınızın doğum günlerini, yıl dönümlerinizi de kutlayabilirsiniz.

Konak Cafe Galata’da menü açısından problem yaşamazsınız. Oldukça geniş menüsü sayesinde birçok seçenek sunuyor. Limonatalarını ise denemeyi unutmayın. Özellikle kahvaltılık ürünlerde de çok başarılılar. Kurabiye de yiyebilirsiniz. Mekanın 70 kişilik kapalı mekan kapasitesinin yanında 200 kişilik açık mekan kapasitesi var. Her gün birçok yerli ve yabancı turisti de ağırlamaktadır.konak cafe

Nostaljik havasıyla sevenlerini karşılayan Galata Konak Cafe’de eski eşyaları da görebilirsiniz. Plaklar, aplikler, saatler… Üst kısmına çıkmadan buradaki nostaljik alanda fotoğraf çekilebilirsiniz.nostaljik cafe

Vazgeçemediğimiz pastalar, börekler, çörekler yanına bir çay aldığımıza zaman bütün sıkıntılarımızdan uzaklaşabiliriz. Burası alıştığımız lezzetleri iyi şekilde yapan nadir mekanlardan biri.

Çikolatalı mantar kurabiyesi oldukça lezzetli. Taze demlenmiş çay eşliğinde yiyebilirsiniz. Fiyatları ise biraz fazla. Ama insan böyle bir manzara bakarken fiyatlar çok da göze batmıyor. Kısacası sevdiklerinizle gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir yer. Çok kalabalık olmaması da huzur vermesi açısından muazzam.