Limonun Saça Faydaları

Limonun Saça Faydaları

Limonun Saça Faydaları Nelerdir?

Limonun saça faydaları çoktur. Sağlıklı uzamasının yanında saçlara parlaklık da verir.

Limon asit içerikli olduğu için saça çok uygulanmamalıdır. Fakat doğru uygulandığında da mükemmel sonuçlar verecektir. Doğru kullanım önemlidir. Aynı zamanda kuru saç yapısına sahip olanlar da limonu saçlarına uygulamamalıdırlar. Saç derisindeki ölü derileri atmaya yardımcı olan limon, fazla yağlanmaları engelliyor. Saçınızın rengini açmak isterseniz de bunu limonla yapabilirsiniz. Birkaç adet limonu sıkarak içine ılık su eklediğinizde sprey şişesine döktükten sonra saçınıza uygulayıp güneşe çıktığınızda saçlarınızın rengi açılacaktır.

Kepek problemi yaşayanlar bu sorunu limon ile çözebilirler. Çeşitli limon maskeleri yapabilirsiniz. Uyguladığınız takdirde saç kökleriniz canlanacak, kan dolaşımınız hızlanacak, deriniz rahat bir nefes alacaktır.

limonun saça faydaları

Limon, bakterilerin ölmesini sağlar. Limonu doğrudan uygulayabileceğiniz gibi şampuanınızla karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Saç bakımınızda da sıklıklı kullanabilirsiniz. Limon ile hindistan cevizi suyunu karıştırıp saçınıza sürüp bekletebilirsiniz. Bu yöntem saçınızın daha sağlıklı ve daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Saç tellerinizde matlaşma varsa parlaklık kazandırmak için de limonu rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Limonun beyazlatıcı etkisi olduğundan dolayı saç rengi çok koyu olan kişiler limonu kullanmamalıdırlar. Daha çok saç rengi kumrala yakın kişiler kullanabilir. Zaten açık kumral ve sarışınsanız rahatça kullanabilirsiniz.

Şunu unutmamak gerekir ki limon çok güçlü asite sahiptir. Limonu kullanırken mutlaka su ya da sirkeyle inceltip kullanın. Yararı olduğu kadar çok kullanıldığında ve yanlış kullandıldığında da zararları çoktur.