Limon Gibisi Yok!

Limon Gibisi Yok!

Limonun Farklı Kullanımları

Yemeklerimizin, içeceklerimizin vazgeçilmezi limon. Aynı zamanda birçok faydası da var. Faydasının yanında birçok alanda da kullanılabiliyor. Limonu nerelerde kullanabileceğimize bir bakalım.

Nefes Tazeleyici

Gün içinde eğer dişlerinizi fırçalama imkanınız yoksa ve yediklerinizin kokusu sizi rahatsız ediyorsa limonu kullanabilirsiniz. Limonun suyunu sıkın ve ağzınızı çalkalayın. Hem gün içerisinde birikmiş olan bakterileri öldürür hem de nefesinizi tazeler.

Çöp Kokusu

Her ne kadar düzenli olarak çöplerimizi değiştirsek de çöpümüzün içi çok kötü kokmaya devam eder. Çöp tenekenizin içine limonu doğrayın, bekletin. Değişimi fark edeceksiniz.

El Temizliği

Balık, sarımsak, soğan kokularını gidermek zordur. Defalarca yıkamanıza rağmen hala kokusunu hissedebilirsiniz. Bu kokulardan arınmak için limonu elinizde gezdirin ya da suyuyla elinizi ovuşturun. Kokunun gittiğini göreceksiniz. Aynı zamanda limon, tırnakları da güçlendirir.Specializáció-és-kereskedelem

Pencere Temizliği

Limonun içindeki asit, lekelerle savaşır. Camlarınızı içine limon suyu eklediğiniz su ile kolayca temizleyebilirsiniz. Hem pratik hem etkili.

Kireç Sökücü

Çaydanlıklarda zamanla kireç birikimi olur. Kireç çözücüler yerine limonu kullanabilirsiniz. Bir limonu doğrayın ve çaydanlığa atın. Daha sonra kaynatın. Sonuca inanamayacaksınız. Kireçten eser kalmayacak.

Tuvalet Temizleyici

Klozette birikmiş kirlerden limon sayesinde kurtulabilirsiniz. Tuvalet fırçasına limon sıkın ve tuvaletinizi ovun. Lekelerin gittiğini göreceksiniz.

Ter Lekeleri

Koltuk altlarında oluşmuş ter lekelerinden kurtulabilirsiniz. Koltuk altlarınıza limon suyu dökün. Üzerine tuz dökün ve ovun. Leke yok olana karar çitileyin.

Meyve ve Sebze Kararmaları

Meyve ve sebzelerinizin doğrandıktan sonra kararmasını istemiyorsanız limon suyu ve su karışımı yaparak üzerlerinde gezdirebilirsiniz.limon-ve-olcu-kabi

Kepek Sorunu

Eğer kepek sorunu yaşıyorsanız çözümü kolay. Zeytinyağının içine limon sıkın ve karıştırın. Saçınıza yayın ve biraz bekletin. Daha sonra durulayın. Kepek sorununuz bitene kadar bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Boğaz Ağrıları

Özellikle kış aylarında çok fazla boğaz ağrısı çekeriz. Limon suyunun bakterilerle savaşma gücünden yararlanabilirsiniz. Çayınızın içine limon sıkabilirsiniz. Aynı zamanda balla limon karışımı da öksürüğü kesen yöntemlerdendir.