Lazer epilasyon

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon ülkemizde artık sık sık uygulanan ve son derecey yaygınlaşan bir sağlık uygulaması. Peki bu uygulama için doğru yerler nereleri bu uygulama nasıl ve ne şartlarda yapılmalı.

Lazer epilasyon lazer ışınları ile kıl köklerine inerek bunların emilip kıl köklerinin de yakılması prensibine dayanır. Yakılan kıl köklerinden kılların büyümesi engellenir ya da seanslarla engellenmeye çalışılır.

Günümüzde teknoloji geliştikçe bu iş için yapılmış lazer ekipmanları da aynı şekilde gelişmiş ve daha sağlıklı hale gelmiştir bu yüzden bu uygulama ilk yapılmaya başladığındaki aletleri kullanan sağlık kurumları tercih edilmemelidir. Ki zaten kişiye özel alet kullanılması gerekliliği bazı ciltelerde kullanılan aletlerin başka ciltlerde kullanılmasının o ciltte tahribat yaratma ihtimali de göz arda edilmemelidir.
Bu uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin kadın veya erkek olması bir değerlendirme sebebi ya da engel teşkil etmez ama asıl önemli olan bu uygulamayı yaptıran kişinin mutlaka erişkin olmasıdır. Ve yüz bölgesinde cilt hastalığı bulunan ya da cilt hastalığı riski bulunanlara da bu uygulama yapılmaz.