Lahmacun kilo aldırır mı?

Lahmacun kilo aldırır mı?

Canan Karatay lahmacun yerken yakalandığı için diyet yapanlar tarafından lahmacunun kilo aldırıp aldırmayacağı konuşulmaya başlandı. Lahmacun ince hamura sahip, mayasız bir hamurdur. Et ve sebze dolu, bol maydonozlu lahmacunun kilo aldırmayacağını belirten ve en sağlıklı vitamin, yağ, mineral kaynağı olarak tanımlayan Karatay, diyet yapanların lahmacun tüketmelerinin sorun olmayacağını belirtiyor. Lahmacun sağlıklı bir besin olarak diyet yapanların listesinde yer alabilir.

Canan Karatay lahmacunu öneriyor!

Yaptığı açıklama ile lahmacun yediğini ve bunun son derece sağlıklı bir gıda olduğunu belirten Karatay, kilo problemi olan kişilerin lahmacunu güvenle tüketebileceğini belirtiyor. İnce bir hamur, kabarmayan yani mayalı olmayan bir hamur olan lahmacun asla ekmek ile bir tutulmamalıdır diye de altını çiziyor.

Evde kendi lahmacununuzu yapabilirsiniz!

Mayasız bir hamuru incecik ve yuvarlak açarak, içerisine dana kıyma ve soğanla birlikte harç yaparak 180 derece fırında 10 dakika pişirerek tüketebilirsiniz. Yanında bol salata, yeşillik ve özellikle maydonoz tüketmelisiniz.

Diyet içecekler diyet lahmacunlar aldatmacadır. Her şey doğal olarak tüketilmelidir.

Ben 70 yılda bir gün dolandırıldım siz her gün dolandırılıyorsunuz diye tepkisin dile getiren Karatay, beslenme konusunda dikkatli olmak gerektiğini belirtiyor