Kuru Ciltler İçin Kahvaltıdan Kalanlarla Maske

Kuru Ciltler İçin Kahvaltıdan Kalanlarla Maske

Gergin Cildinizi Rahatlatmaya Hazır Olun

Kuru ciltler kışın, kaloriferler açılınca içerideki havanın daha da kurumasıyla, iyice gergin ve nemsiz bir hal alır, hatta bazen soyulur. Peki bunun çözümü ne? Cildiniz için vücudunuzu temizleyen detoks tariflerinden ilham alarak hazırlanmış, yapması inanılmaz basit bir maske tabi ki!

1-avocado-face-mask

Yapılışı

Hem de bu maskeyi evde kahvaltıdan kalanlarla yapabilirsiniz. Nasıl mı? Maskenin sadece iki malzemeye ihtiyacı var: kahve ve salatalık. Soğumuş bir kahve fincanı kahveyi, bütün bir salatalıkla blenderdan geçirin. Yoğun bir sıvı haline geldikten sonra geniş ağızlı bir kaba alın. İçine büyükçe pamuk parçaları atın ve pamuğun sıvıyı çekmesini bekleyin. Bu pamuk parçalarını yüzünüzü uygulayın(gözünüze kaçırmamaya çalışın) ve istediğiniz kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü suyla yıkayabilir ya da kuru ciltler için bir tonik kullanıyorsanız onunla silebilirsiniz.

Faydaları

Salatalıktaki antioksidan, C ve K vitamini oranı yüksektir. Bu yüzden kışın kuruyan ya da zaten kuru olup artık soyulma noktasına gelen ciltleri kurtarmak için ideal. Ayrıca A vitamini de içerir, ki bu doğal retinoldur, yani en pahalı anti-aging yüz kremlerinin içinde bulunan ve cildin renk tonunun eşit ve kendisinin genç kalmasını sağlayan madde. Kahve ise aynı şekilde antioksidan doludur, aynı zamanda içindeki yağ cildin nemlenmesi için gereklidir. Bu ikili yapması çok basit ve masrafsız bir maskede bir araya gelerek cildinizi bu kış kuruluktan kurtaracak!