Koyu Renk Ruj Sürmenin Kuralları

Koyu Renk Ruj Sürmenin Kuralları

İşte Koyu Renk Ruj Sürmenin 7 Kuralı

Ruh halinize uyan bir rengi seçin!

Örneğin seksi, sofistike ve biraz da vamp hissediyorsanız koyu kırmızı tonları tercih edin, rock ‘n’ roll bir havanız varsa koyu mor tonları, daha zarif ve nötr bir görüntü içinse çikolata tonları seçebilirsiniz.

Rengi cilt tonunuza uydurmaya çalışın!

Eğer cildiniz tonu “sıcaksa” koyu kırmızıya yakın tonları, “soğuksa” mor tonları tercih edin. Cildinizin tonunu bulmak için bileğinizdeki damarlara bakın; mavi ya da mora yakınlarsa soğuk, yeşillerse sıcak cilt tonunuz var.

İlk Defa Kullanacaksın parlatıcıyla başlayın!

İlk defa koyu renk ruj kullanacaksanız alışana kadar koyu renkli parlatıcıları tercih edin. Koyu renk ruj sürmek diğerlerinden daha zordur bu yüzden alışmanız ve taşırmadan sürmeniz zaman alabilir, parlatıcılar daha kolay çıkar.

Önce dudak kalemi kullanın!

Koyu renk ruju hem taşırmamak hem de daha keskin bir görünüm yaratmak için mutlaka öncesinde dudak kalemi kullanın.

Dudak kalemini dudaklarınızın tamamına da uygulayabilirsiniz!

Dudak kalemini ruju sürmeden önce bütün dudağınıza sürerseniz ruju uygulamanız kolaylaşacak ve ruj daha kolay sürülecektir. Ayrıca kalıcılığı da artar.

Fırça kullanın!

Koyu renk ruj uygularken mutlaka ruj fırçası kullanın. Bu tondaki rujlarda belirginlik ve keskin hatlar ön plandadır, bu nedenle fırça kullanarak daha kesin bir uygulama sağlamaya çalışın.

Cildinizdeki kusurları kapatın!

Diğer renklerin aksine koyu renk rujlarda mutlaka bir kırmızı ton bulunur, bu yüzden de yüzünüzdeki en ufak kızarıklığı ya da kusuru olduğundan daha da belirgin gösterir. Bunu önlemek için ruju sürmeden önce cildinizdeki bu kusurları kapatıcı ya da hafif formüllü bir fondötenle kapatmaya özen gösterin.