Konuşmalar bittiğinde ayrılık başlar!

Konuşmalar bittiğinde ayrılık başlar!

Birlikte yapabileceğiniz şeyler bitmemelidir, konuşulacak şeyleriniz her zaman olmalıdır. Eğer birbirinizi tükenmiş hissediyorsanız işte o zaman sorunlar başlıyor demektir. Çünkü gerçek bir aş, birlikte bir plan yapmadan bile birlikte olmayı başarmak demektir. Evliliğiniz, birlikte olduğunuz insanın enerjisi ile yol alıyorsa siz birşeyler yapmıyorsanız, evliliğin iki kişilik bir yolculuk olduğunu hatırlamanız gerekir. Evlilik için kadının en büyük etken olduğunu ve gerektiğinde değil her zaman evliliğinde doğru iletişim sağlayan taraf olması gerektiğini bilmelisiniz.

Evlilikler konuşacak şeyler kalmadığında bitiyor!

Sürekli olarak hayatınızı yeniden kuramazsınız, bir karar verip evlendiyseniz bunu sonuna kadar götürmek adına mücadele etmelisiniz. Her zaman beni anlasın diye beklememeli biraz da ben nasıl anlayabilirim, yanlış anlıyor olabilir miyim? Gibi sorular aklınıza gelmeli..

Kadının problemi anlaşılamamak, erkeğin problemi cinsellik!

Kadın kurgular, hisseder, ifade eder ve aynı şekilde tepki bekler. Erkek ise söyler, esik ifade etse bile karşılık alması gerektiğini düşünür, ifadesindeki eksikliği fark etmez. İfade ediş şekli ve evlilikten beklenti burada önemlidir. Çok fazla cinselliğe odaklı bir evliliği kadın kusur olarak görecektir, erkeğin bu anlamda beklentileri eksik kalacaktır.

Çünkü kadının önce ruhuna hitap etmesi gerekir, erkek bu detayı es geçer.