Kolay Makyaj Teknikleri

Kolay Makyaj Teknikleri

Makyaj Yapmanın Kolay Hali

Hemen hemen her kadın güne güzel bir makyajla başlamak ister. Ama bazen aceleden bazen de uykuya kaptırılan sürelerden çok uğraşmamız gereken makyajlar yapamayız. Aslında hem hızlıca hem de istediğimiz gibi makyajlar elde etmemiz mümkün. Bunun için bazı sırlar var.

Kaşık Kullanarak Eyeliner Sürmek

Eyeliner’ı sürmek bazılarına göre kolay olsa da bazılarına göre çok zordur. Hele bir de yanlış noktaya değdirdiğinizde tekrar en başa dönüp yeniden yapmanız gerekebilir. Bunun için bir kaşık yardımıyla eyeliner sürebilirsiniz. Kaşığı oval kısmını gözünüzün üstüne getirerek altta kalan kısımları doldurduğunuzda kusursuz bir eyeliner elde edebilirsiniz.

kaşıkla eyeliner

Bant Kullanmak

Hepimizin çok şikayetçi olduğu bir diğer nokta da farımızın istediğimiz alanlar dışına taşıp istemediğimiz sonuçları vermesidir. Özellikle ağır makyajlar yaptığımızda bu durumu kaçınılmazdır. Bunun için göz kenarımıza bir bant yapıştırabilir ve taşmasını önleyebiliriz.

bantla far

Dudak Kalemi

Koyu renk rujlarda da açık renk rujlarda da dudak kalemlerini rahatça kullanabiliriz. Dudak kalemi rujumuzu taşırmamak için oldukça önemlidir. Dudaklarımızın etrafını dudak kalemiyle çerçevelersek içini doldurmamız çok daha kolay olacaktır.

dudak kalemi

Post-it’le Burun Kontürleme

Yüze kontür uygularken bazen bazı noktalar taşabiliyor. Bunun için ince yapılı fırçalar kullanılabilir. Burun çevresine kontür uygulaması yaparken de post it kullanabiliriz. Yapışkanlı kısmı burnun üstüne yapıştırıp çevrelerini kontürleyebiliriz. Bu da kontürlemenin en pratik hali.

post it makyaj