Kırışıklıklara Kalıcı Çözüm: Yüz Jimnastiği

Kırışıklıklara Kalıcı Çözüm: Yüz Jimnastiği

Yüz Jimnastiği İle Kırışıklıklara Veda Edin

Hepimizin korkusu yaşlandıkça cildimizin kırışması ve sarkması değil mi? Kırışıklık sorununun genellikle genetik olarak ortaya çıktığı bilinir. Ancak yaşadığımız stres, yorucu ve yağun yaşam biçimi, sağlıksız beslenme ve güneş ışınları cilt sorunlarını tetikler. Bunun için hemen bakım kremlerine başvururuz ancak istediğimiz sonucu her zaman alamayız. Oysaki ciltteki yaşlanmayı önlemek, cilt sorunlarını yok etmek için kremlerden önce yüz jimnastiğine başvurarak daha kalıcı ve hızlı sonuçlar alabiliriz.

Yapılan araştırmalar günde ortalama yarım saat yapılacak yüz jimnastiğinin güzel sonuçlar vereceği yönünde. Bu uygulamalar ile makyaja ihtiyaç kalmadan genç ve güzel görünmek mümkün.

Göz çevresi: Göz çevresi kırışmaya en müsait olan bölgedir. İlk bozulma bu gölgede başlar. Bunu engellemek için işaret ve orta parmağınız ile şakaklardan tutup geriye hafifçe çekin ve gözlerinizi kapatıp açın. Bir de, orta parmağınız ile kaşlarınızı tutup yukarı doğru kaldırın ve aşağıya bakın. Bu işlemleri günde 15 kere 10 saniye kadar tekrarlarsanız şişlik ve kırışıklar azalacaktır.

Yanak kasları: Yanaklarda gevşeme ve çizgi oluşumunu engellemek için “U” ve “X” harflerini çok fazlaca tekrar etmek gerekir. Elmayı ısırarak yemek de buradaki kasları güçlendirecektir. Yanaklarınızı geriye doğru gerip 10 saniye bekleterek jimnastik yaptırabilirsiniz. Bu hareket de günde 15 defa tekrarlanmalı.

Gerdan sarkması: Boynunuzu ileri uzatın ve alt dişlerinizi üst dudağınıza değdirip bırakın ve bu işlemi günde 15 kere tekrarlayın. Elinizi yumruk yaparak çene altına koyun ve yumruğunuzu yukarı doğu itin. Bunu yaparken aynı anda da ağzınızı açmaya çalışın. Elinizi yüzünüzün bir yanına koyarak kafanızı itin, aynı zamanda da başınızla bu itmeye karşı durmaya çalışın. Tüm bunları yaptıktan sonra aşağıdan yukarıya doğru elinizle boynunuza masaj yapın.

Boyun Sarkması: Yatağın üzerine sırt üstü uzanın omuzlar yatağın köşesinde olmak üzere, başınızı yavaşça sarkıtabildiğiniz kadar aşağıya bırakın. Sonra başınızı yavaş bir şekilde yere paralel olacak şekilde yukarıya doğru kaldırın. Bu işlemi sabah ve akşam 10 kez tekrarlayın.

Ağız Çevresi: Dudaklarınızı “O” harfini söylerken geldikleri konuma getirin, başparmağınızı burun altına koyup, orta parmağınız ile başparmağın yanından başlayarak dudak altınıza kadar 10 ar defa masaj yapın.

Alın Kırışıklıkları: İşaret parmağınız ile, alnınızın ortasına bir daire çiziyormuş gibi yaparak masaj yapın.

Bu hareketleri yapmadan önce yüz ve boyun bölgenizi nemlendirmeyi unutmayın. Aksi halde kuru ciltlerde bu hareketlerden sonra kırışıklık oluşabilir.