Kırık Allık ve Pudra Nasıl Tamir Edilir?

Kırık Allık ve Pudralarınızı Tamir Edin!

Yeni aldığınız bir pudra kırıldığında yaşadığınız üzüntüleri unutun! Kırık allıklarınızı ve pudralarınızı tamir etmek mümkün.

İsterseniz kırık allıklarınızı pudralarınızı tamir etmenin yanında elinizde kalmış, azalmış allıklarınızı karıştırarak yeni renkler de elde edebilirsiniz. Aynı şekilde bu işlemi farlarınıza uygulayabilirsiniz. Hem üründen tasarruf etmiş olacaksınız hem de kırılan pudralarınızı yeniden kullanabileceksiniz.

İlk olarak kırık allık ya da pudranızı bir kaba alın. Kaba aldıktan sonra kaşık yardımıyla iyice ezin. Toz haline gelmesi çok önemli bir detay. Toz haline gelene kadar ezmeye devam edin.

Daha sonra çıkarttığınız pudra kabını iyice temizleyin. Ezdiğiniz pudranın içine oksijenli su koymamız gerekiyor. Tüm eczanelerde bulabilirsiniz. Bir iki tatlı kaşığı kadar oksijenli suyu toz haline gelmiş pudranızın içine boşaltın. Boşalttıktan sonra iyice karıştırın. Kıvamı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacaktır. Koyu puding kıvamında olacaktır. Bu kıvama getirdikten sonra pudra kabınıza karışımı boşaltın ve iyice yerleştirin. İşte bu kadar basit! 1 gece bekletmeyi unutmayın. Daha sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.