Kaynana ile nasıl geçinilir?

Kaynana ile nasıl geçinilir?

Kaynananızın modern bir kadın olması sizin o insanla geçinebiliyor olmanız anlamına gelmez. Çünkü erkek analarının çocukları ile ilgili gelecek hayalleri vardır. Bu hayalleri yerine getirebildiğiniz sürece, yeni hem eşiniz hem de annesinin beklentilerine uygun davranmayı başardığınız sürece aranızın iyi olacağını yani sizden gittiği sürece ilişkinizin pozitif görüneceğini bilmelisiniz. Gelin olarak söz sahibi olduğunuz detaylar ne kadar az olursa o kadar iyi bir ilişkiye sahip olursunuz.

Modern veya klasik evliliklerde bu hep aynıdır!

Kaynana bir şekilde hayatınıza dahil olmaya devam edecek. Çünkü oğlunun hayatı aynı zamanda annesinin hayatı. Emek verip büyütüp yetiştirmek her alanda hayatında olmaya hatta dahil olmanın dışında söz sahibi olmaya da hak görmelerine neden oluyor. Bu ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılık ancak evlilik yaparken öncelikle kaynana gelin arasındaki enerjiye bakmak gerekiyor.

Enerjileriniz birbirini kabul etmediyse bütün bir ömür hata!

Birbirinize zaman vermeli, anlaşmak için yapabileceğiniz fedakarlıkları gözden geçirmeli ve son olarak eşinize olan sevginizi sınamalısınız. Tüm bunların neticesinde vereceğiniz karar, gelin kaynana ilişkisine hazır olup olmadığınızla ilgili olmalı. Çünkü kaynana ve gelin arasındaki ilişki her zaman gerginliğini korur.