Kavanoz Salata

Kavanoz Salata

Kavanozda Salata Çeşitleri

Sağlıklı bir öğün arayanlar için kavanoz salatalar iyi bir seçenek. Özellikle çalışanların tercih ettiği kavanoz salataları istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. Çok yer tutmayacağı gibi taşıması da kolay.

Yağlı bir öğle yemeğine tercih edebileceğiniz kavanoz salataları evde bir öğün olarak da tüketebilirsiniz. En pratik yanlarından biri ise hızlı hazırlanması ve geriye hiçbir bulaşık bırakmamasıdır. Tek yıkayacağınız şey kavanozunuz olacaktır. Zevkinize göre soslar hazırlayıp kuruyemişlerle desteklediğinizde tadına doyulmaz olur. Sirkesini, limonunu, tuzunu ise arzu ettiğiniz kadar koyabilirsiniz.

Kavanoz salata hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise yoğun ve sulu karışımları kavanozun en altına koymak, çıtır çıtır olan malzemeleri ise üst kısımda bırakmaktır. Tazeliğini koruması için de kapağını sıkıca kapatmayı unutmayın. Sizler için hazırladığımız birkaç salata tarifi:

Yunan Salatası

Soğan, siyah ve yeşil zeytin, domates, maydonoz ve peynir karışımından oluşan bu salata bizim kültürümüze de yakın olduğu için damak tadımıza uyacak bir lezzet.

yunan salatası

Narlı Salata

Farklı bir tat denemek isteyenler için bu salata ideal. En alt kısma armutlar gelecek şekilde sırasıyla roka, nar, ceviz yerleştirilir. En üste ise peynir katılarak salata hazır hale gelir.

değişik bir tarif

Meyve Salatası

Yaz ve kış aylarında dönemin meyveleriyle yapabileceğiniz bir salata tarifi. Ananas, üzüm, çilek ve erikten güzel bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

yaz aylarının vazgeçilmezi

Somon Salatası

Farklı bir tat denemek isteyenler için somon salatası doğru bir tercih. Somon, rezene, yeşil fasulyeden oluşan bu salatayı tercih edebilirsiniz.

farklı bir deneyim

Süslü Salata

Adı gibi pek bir süslü ve adeta görsel şölen. En alt kısma buğdayı ekledikten sonra biber ve süs kabağıyla salatamız hazır.

buğdaylı salata yapımı