Kalp yüz şekli için saç modelleri

Kalp yüz şekli için saç modelleri

Kalp yüz şekli için saç modelleri

Saç modelinde kararsız kalan tüm bayanlar için en önemli noktanın yüz şekli olduğunun altını defalarca çizmiştik. Bugün kalp yüz şekli için uygun saç modellerinin neler olduğunu sizlere görsellerle anlatmaya çalışacağız.

Saç modelleri

Geniş alın ve sivri çene göz önüne alındığında ilk olarak kalp yüz şekli için en uyun saç modellerinden biri kahküllerdir. Kalp yüz şekline sahip olan bayanların en sık kullandığı saç modellerinden olan kahküller en doğru şekilde ve alnı tamamen kapatacak tipte kullanılırsa göze daha hoş gelecektir. Bunun yanı sıra kısa saçlı ve kalp yüz şekline sahip olan bayanların kullanabileceği kahkül seçeneklerinden biri de tek taraftan yanaklara doğru düşen tiptir. Bu tip oldukça modern ve şık bir görünümün kapılarını aralamaktadır. Bir önceki örneğimizde bahsettiğimiz gibi kalp yüz şekline sahip bayanlar için kısa saç oldukça hoş gözükmektedir. Geniş elmacık kemiğine sahip olan bayanlar için bu sertliği kapatması adına daha yumuşak bir saç stiline sahip olunması için küt saç modelleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Uzun saç tercih edenler

Kısa ya da küt saç kullanmayıp uzun saç tercih eden aynı zamanda kalp yüz şekline sahip olan bayanlar için uzun saç oldukça kullanışlıdır. Katlı kesilmiş, hacimli ve dalgalı saçlar kalp yüz şekli için saç modelleri arasında en sık kullanılanlardan sayılmaktadır.