Kalıcı Makyajınız Kabusa Dönüşmesin!

Kalıcı Makyajınız Kabusa Dönüşmesin!

Kalıcı makyaj bir dönemin popüler makyaj tekniklerinden biriydi. Hatta birçok ünlü de kalıcı makyajı tercih etmiş sonrasında pişman olmuştu. Size dünyanın en rahat şeyi gibi gelse de, zaman bolluğu yaratsa da kalıcı makyajın birçok zararı var. Güzellik uğruna bunlardan vazgeçerim diyebilir misiniz? Yazımızı okuduktan sonra bunu bir kez daha düşünün!

Kalıcı makyaj için derinizin alt kısmına bazı boya malzemeleri konuluyor ve bu sizin birkaç gün şiş bir yüzle gezmenize neden oluyor.

Hijyenik olmayan, kalitesiz malzemeler kullanıldığında ise durum oldukça vahim! Cildinize aşırı derecede zarar verdiğinizi unutmayın.

Doktorunuz eğer bu konuda uzman değilse sakın böyle bir operasyon yaptırmayın. Çünkü oldukça zor olan bu operasyonun hatalarını gidermek oldukça zor oluyor.

Bazı kadınlar tam bir kalıcı makyajı tercih ediyorlar yani farından rujuna kadar. Çok yanlış!

Makyajınızın ortama uyup uymadığı ya da kıyafetlerinizin üzerinde nasıl göründüğü çok önemlidir. Böyle bir risk göze alınacak türden değil!

Üstelik belki makyajlı gidemeyeceğiniz bir yere gitmeniz gerekiyor ama sizin gözünüzde boya, dudağınızda ruj var.

Eğer kalıcı makyajı tercih ediyorsanız, bunun soft olmasına özen gösterin.

Yaygın olarak kalıcı makyajı kaşlarda uyguluyorlar.

Eğer büyük bir cilt probleminiz yoksa, kaşlarınızdan yana sıkıntı çekmiyorsanız, kalıcı makyajı yaptırmamanızı öneririz…