Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınların Aldatma Sebepleri Nelerdir?

Son yıllarda boşanmaların ve aldatmaların fazla olması bunların sebeplerini sorgulamaya itiyor.

Aldatmanın birçok sebebi olduğu gibi bazıları fiziksel bazıları ise duygusal olabiliyor. Fiziksel gerekçeler aslında anlatılanların çok aksinde aldatmada az bir payı var. Genel olarak daha çok duygusal sebepler aldatmaya iten sebepler arasında.

Kadınlar genelde erkeklerin anlayışsız olduğunu düşünüyor. Anlayışsız olan ve kadını anlamada güçlük çeken erkekler daha çok aldatılıyor.

Diğer bir sebep ise erkeklerin hayat endişelerinin olmaması, plansız programsız bir hayat sürmeleri aldatılmanın sebebi. Bazı kadınlar ise eşlerini yeteri kadar kibar bulmuyor. Farklı bir faktör ise eşlerinin bakımsız, özensiz ve hijyenik olmamaları.

kadınların aldatma sebepleri neler

Erkekler hayatlarını daha çok günlük olarak planlarken kadınların aylık ya da yıllık programları olabiliyor. Kadınlar daha garantici bir yapıya sahip oldukları için uzun vadede düşünmek istiyorlar. Buna uyamayan erkeklerin başına ise aldatılma gelebiliyor.

Sorumluluk sahibi olmak zaman içerisinde karakterlere oturabilecek bir faktör. Fakat genel olarak erkekler sorumluluktan kaçıyor. Bunu başlarda görmezden gelen kadın, ilerleyen dönemlerde büyük bir sıkıntı olarak gündeme oturabiliyor.

İş yaşantısı da çok önemli. Kadınlar iş yaşantısında çok ön plandaysa ve iyi başarılara imza atıyorsa aynı başarıyı eşlerinden de bekliyorlar. Eğer eşleri yeteri kadar başarıya sahip değilse kadınlar aldatabiliyor.

Kadınların aldatmasında en az payı olan faktör ise cinsellik. Kadınların beklentilerinin dışında gerçekleşen bir cinsel yaşam, kadınları aldatmaya itiyor.