Kadını yok eden bir toplum!

Kadını yok eden bir toplum!

Kadının varlığını inkar eden, kadına yönelik baskıyı arttıran, kuralları kadına yansıtan ama erkeğe sonsuz özgürlükler veren bir toplumda haklarının arkasında durmak bir kadın için gerçekten zor. Kadın öncelikle kendisine ne derece değer verildiğini ölçüp tartmak zorunda. Değerli olduğunu hissetmediği yer neresi olursa olsun orada durmama hakkını kullanmak zorunda. Kendisine değer veren insanlarla bir arada yaşamayı en çok kadınlar hak ediyor, gereğinden fazla fedakarlıklar yaparak hayatı kendilerine zindan etmenin ne anlamı olabilir ki? Size değer vermiyor, farklı beklentiler için yanınızda duruyorsa bunu fark etmeli ve kendinizi kullandırmamalısınız.

Sosyalleşirken erkek baskısına dikkat!

Erkekler kadın patron istemiyor, kadınlarla çalışırken onlarla ego savaşına daha kolay girebiliyor. Erkeklerin kadın karşısındaki kompleksleri yüzünden iş hayatında mobbing gören kadınlar olduğu gibi, bu baskı yüzünden aktif çalışma hayatında son derece mutsuz olan kadınlar da var.

Hayatınıza önce sizin sahip çıkmanız gerekiyor, hiç kimse sizin adınıza sizin haklarınıza sahip çıkmaz. Kadınların her anlamda değerlerini ortaya koymak için mücadele etmeleri önemli. Sizler de bu konuda mücadele eden kadınlardan olmalısınız.