Islak Çorapla Uyuyun!

Islak çorapla yatmanın birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz? Islak çoraplarla uyumak zor olsa da bunun birçok faydası var. Vücuttaki kan dolaşımı artınca soğuğa karşı direncimiz artacak ve iyileşmemiz daha da hızlanacak. Direncimizi arttırmak için pek çok yöntem biliyoruz. Peki ya yatağa ıslak çorapla girmenin faydasından haberiniz var mıydı?
İşte gripten en kısa sürede kurtulmanın yolları:
Tuzlu su ile burnunuzu temizleyin
Burnunuza tuzlu çekip yıkayın. Böylece burun tıkanıklığınız hafifleyecek ve bakterilere karşı etkili olacaktır. WebMD’ye göre 1/4 çay kaşığı tuz, 1/4 çay kaşığı karbonatı ılık suyla karıştırın. Karışımı ucu delik bir kap yardımıyla burnun içine çekin. Sağ burun deliğine uygularken sol burun deliğinizi kapatın. Daha sonra karışımın burnunuzdan boşalmasını bekleyin. Bu işlemi her burun deliği için iki-üç kez uygulayın.
Gargara yapma
Gargara yapmanın bakterilerle savaşma ve boğazı rahatlamak için yararlı olduğunu pek çoğunuz duymuştur. Amerika’da önleyici tıp üzerine yazılan bir makaleye göre, 60 gün boyunca günde defa su ile gargara yapmanın enfeksiyona karşı etkisi olduğu belirtildi.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.