İş Hayatında Başarılı Olmanın Kuralları

İş Hayatında Başarılı Olmanın Kuralları

Başarının Sırrı…

Başarıya giden yolda önemli olan harcadığımız zaman değil, o zamanı nasıl kullandığımızdır. İşin başında saatlerce vakit harcamak, verimli çalıştığınızın bir göstergesi değildir.  Verim alamadığınız bir işte de geçen zaman yalnızca çöptür.

Başarılı olmanın yolu, planlı olmaktan geçer. Bu nedenle öncelikle başarıyı kendinize hedef edinin ve bu doğrultuda planlar yaparak adım tın.

İşte sizi başarıya götürecek yöntemler…

Bol Bol Okuyun!

Mutlaka geceleri yatmadan önce kitap okuma alışkanlığı edinin. Ne tarz okuyacağınız tamamıyla size bağlı. Kitap okumak sizi rahatlatacak ve gevşetecektir. Böylece gün içinde yaşadığınız olumsuzluklar siz uykuya geçmeden önce zihninizden uçup gidecek. Ertesi gün, güne çok daha verimli başlayacaksınız!

Planlamalar Yapın!

İş yerindeyken masanızda sürekli kullandığınız bir ajandanız olsun. Bütün planlamalarınızı bu ajandaya not edin. Ajandanızı yanınızdan ayırmayın ve sık sık gün içinde yapacaklarınızı kontrol edin. Eve gittiğinizde uyumadan önce yarın ki işlerinize ajandanızdan göz atın ve güne hazırlıklı başlayın.

Not Tutun!

Gün içindeki toplantılarınızı not edin ve düşüncelerinizi kendinizle paylaşın.

Yatmadan Önce Kıyafetlerinizi Planlayın!

Bunu sadece iş için değil günlük işleriniz içinde alışkanlık haline getirmeye çalışın. Sabah kalktığınızda dolap karşısında ‘acaba ne giysem?’ diye düşünme derdinden kurtulacaksınız. Güne daha rahat başlamanıza yaracak bu önerimizi dikkate alın…

Telefonunuzun Sizin Uyandırmasına İzin Vermeyin!

Yatmadan önce telefonunuzun sesini kapatmak, uykunuzun bölünmesine engel olacaktır. Deliksiz bir uyku da güne enerji dolu başlamanızı, dolayısıyla da algılarınızın daha açık olmasını sağlar.