İnsanları tanıma sanatı

İnsanları tanıma sanatı

Relax olun, insanlar zor çözülmez

Sosyal hayatımızda sürekli bir arada olduğumuz insanların, yani çok fazla vakit geçirdiğimiz insanların gerçek yüzlerini gördüğümüzü düşünürüz. Oysa insanlar maskelerle gezerler, duygularını gizliyor olmak bir yana karakterlerini dahi örterler. Çünkü her insan gerçek benliğini ortaya koyduğunda incineceğini düşünür ve bunu otomatik olarak yaparlar. İnsanları tanımak istiyorsanız öncelikle kendinizi tanımanız gerekir, kendini tanıyan insan herkesi tanır. İnsanlar birbirinden farklı olduğunu ima ederler ancak tek fark umutlardır. Bunun dışında her insan biyolojik olarak ve rühen benzerdir.

Kendinizi tanıyor musunuz?

Kendini aldatan insanlar kendisiyle iletişimi kesen insanlar yani isteklerini kendilerine karşı bile dile getiremeyen insanlardır. Yaşamınızda öncelikle ne istediğinizi biliyor olmanız ve bu uğurda amaçlar edinmeniz önemlidir. Kendinizi tanımanız mutlu olmanız için önemli olduğu kadar diğerleri hakkında gerçek fikirlere sahip olmak için de gereklidir.

Erkekler bu yüzden kaybediyor!

Kadınlar başka erkekler başka derler, duygusal açıdan erkekler ve kadınlar farklı mıdır? Hayır.. Erkekler, bir süreden sonra kendilerini dinlemeyi bırakır, hayatın akışında mantığa ses vererek devam ederler. Kendilerini duymazlar. Kadınlar ise asla kendi iç seslerini duymadan yaşayamazlar. İşte bu kırılma noktasında kadın ve erkek farklılaşmaya başlar.