İlişkinizi Ayrılığa Götüren 7 Şey

İlişkinizi Ayrılığa Götüren 7 Şey

İlişkinizi yalnızca aldatma bitirmez! İşte ilişkinizin bitmesine sebep olan 7 neden:

Aldatmayı ilişkileri bitiren tek “sorumlu” olarak görüyoruz ama gerçekte aşağıdaki 7 şey ilişkilerin bitmesinde daha çok rastlanan sebepler.

Gizli İlişkiler Kurmak

Gizli ilişki derken aldatmayı kast etmiyoruz. Partnerizle olan ilişkinizdekinden daha çok şey paylaştığınız herhangi bir ilişki bu kategoriye gidebilir. Partnerinizle olan ilişkinizdeki eksiklikleri başka bir ilişkiyle telafi etmeye çalışıyorsanız bu durum sizin için söz konusu olabilir. Hepimizin her şeyimizi paylaştığımız yakın arkadaşlarımız vardır ancak romantik ilişkimizdeki duygusal anlamda eksiklikleri bunlarla doldurmaya çalışmak, zamanla ayrılığa sebep olabilir.

Para Saklamak

İlişkilerin bitmesine neden olan kavgaların büyük çoğunluğun para ile ilgilidir. Partnerinizden gizli bir hesaba para yatırıyor ya da çok para harcamanıza neden olan kötü alışkanlıklarınızı gizli tutuyorsanız siz de ilişkinizin geleceğini tehlikeye atıyorsunuz, partnerinizle para sorunlarını konuşmanız gerek!

Partnerinizi Başkalarına Şikayet Etmek

Arada herkes bunalarak arkadaşıyla partneri hakkında “dertleşebilir”, ancak onun hakkında sürekli kötü konuşma ihtiyacı hissediyorsanız ilişkinizde bir sorun var demektir. Bu hem saygısızlık olur hem de onunla birlikte olduğunuza göre insanların sizin hakkınızdaki düşüncelerinin değişmesine de neden olabilir. Ayrıca partnerinizi sürekli başkalarına şikayet etmek onun iyi yanlarını görmenizi de engelleyecek ve zamanla sizi ayrılığa götürecektir. Bunu yerine bir terapiste gitmeyi tercih edin!

Başkalarının Yanında Partnerinizi Hakir Görmek

Diğer insanların yanında partnerinizi utandırmak, iğneleyici sözler söylemek ve “kirli çamaşırlarını ortaya dökmek” ilişkinin zamanla bitmesine neden olur. Kimse böyle bir muameleye maruz kalmak istemez, ayrıca bunu yaparak partnerinize aranızdaki ilişkinin özel ve “kutsal” olmadığın mesajının vermiş olursunuz.

“Duygusal Yalancılık”

Partnerinizden gerçek duygularınızı saklamak bu duyguların zamanla birikmesine ve patlamasına neden olur. Bu bazı durumlarda masum bir şey gibi görünse de zaman içinde ilişkinizi de sizi de yıpratacaktır, duygularınızı her zaman açıkça söyleyin!

Bencillik

İlişkide bencillik birçok farklı şekilde kendini gösterebilir. Yalnızca kendi duygularınızı ve isteklerinizi ön plana alırsanız partneriniz sizden uzaklaşacaktır. Karşınızdakinin duygularına ve, paylaşmasanız bile, isteklerine saygı duyun ve önem verin.

Geçmişteki Kavgaları Öne Sürmek

Geçmişte olup bitmiş tartışmaları, özellikle de bu konuda konuşup barıştıysanız, tekrar tekrar öne sürmek ilişkinizi yıpratır. Bunu yapmak yalnızca eski yaraların yeniden açılmasına neden olur ve şimdiki sorunları çözmez. İlişkinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesini istiyorsanız bunu yapmayın.