İlişkide İstediğini Elde Etme Sanatı

İlişkide İstediğini Elde Etme Sanatı

İlişkide İstediğinizi Nasıl Elde Edersiniz?

İlişkiler zor zanaat.  İlişkide en önemli konu ise birbirinize nasıl davrandığınız ve isteklerinizi nasıl dile getirdiğiniz. Çiftler en çok sorunu bu üslup anlaşmazlığı sonucu yaşıyor diyebiliriz. İstediğiniz bir şeyi partnerinize söylemenizin çeşitli yolları var. Seçtiğiniz yol ile aldığınız sonuç ise doğru orantılı.

İşte size birkaç öneri…

Bir şey İsterken Tatlı Dilinizi Kullanın

Bir şey istemenin iki yolu vardır. Biri direk istediğini dile getirmek, diğeri ise isteğini ballandıra ballandıra anlatmak. İkinci yolu seçtiğinizde istediğiniz şeyin hızlı bir şekilde yerine getirildiğini göreceksiniz.

Örneğin bu akşam yemeği partnerinizin yapmasını istiyorsunuz. “Bu akşam canım yemek yapmak istemiyor. Sen yapsana” yerine “Geçen gün yaptığın makarnaya bayıldım. Favori yemeğim oldu. Bu akşam da yapabilir misin?” demek karşınızdakini motive edecektir.

Emir Vermek Yerine İmada Bulunun

İstediğiniz bir şeyi neden istediğinizi anlatıp dile getirmek yerine yapacağınız kelime oyunları onun mesajı daha çabuk almasını ve uygulamaya geçmesini sağlayacaktır. Çünkü erkekler yaptırımlardan hoşlanmazlar, bunu unutmayın!

Örneğin bu hafta sonu size kısa bir kaçamak teklif etmesini istiyorsunuz. “Bu hafta sonu beni Ağva’ya götürsene” yerine “Ağva hafta sonları çok güzel oluyormuş. Belki bir ara kaçarız” demek emin olun daha etkili olacaktır.

İsteyeceğiniz Şeyi Önce Siz Ona Verin

Yanlış anlaşılmasın, her şey karşılıklı olmak zorunda diye değil. Ama istediğiniz şeyi önce siz ona verirseniz zaten onun da size geri dönüşünü göreceksiniz.

Örneğin sırtınız çok ağrıyor ve hafif bir masaj istiyorsunuz. Ondan bunu sesli bir şekilde istemek yerine, önce siz ona bir sırt masajı yapın. Masaj bittiğinde – tabi uyuyakalmış olmazsa – size nasıl bir masaj yapacağını tahmin bile edemezsiniz!

Asla Gözünü Korkutmayın

Verilen emirler ve yağdırılan tehditlerle bir ilişki yürütmek pek mümkün değildir zaten. Partnerinizden bir şey istediğinizde bu şekilde asla gözünü korkutmayın. “Birileri gelmeden şu ortalığı toplasan” veya “Bu yaptığını bir kez daha yaparsan çekip gideceğim” gibi tehditkar ibareler istediğinizi elde edememenizle kalmayacak; partnerinize çok itici gelecek ve ilişkinizi olumsuz etkileyecektir.