Hindistan Cevizi Yağının Kullanım Alanları

Hindistan Cevizi Yağının Kullanım Alanları

Hindistan Cevizi Yağının Kullanımları

Makyaj Temizleyici

Hindistan cevizi yağının makyaj temizleme özelliği vardır. Bir pamuk yardımıyla göz ve cilt makyajınızı temizleyebilirsiniz. Hem kimyasal değildir hem de etkilidir.

Makeup-Remover

Ağız Bakımı

Hindistan cevizi yağının antibakteriyel özelliği vardır. Ağızdaki bütün mikropları alır ve daha ferah bir nefes ve sağlıklı dişler sağlar. Aynı zamanda dişleri beyazlatma özelliği de vardır. Gargara niyetine kullanabilirsiniz.

Breath-Freshener

Bite Karşı

Eğer bit problemi yaşıyorsanız hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Saçınıza elma sirkesi uygulayın. Elma sirkesi kuruyana kadar bekletin. Daha sonra saçınıza hindistan cevizi yağı uygulayın. 12 ile 24 saat bekletin. Daha sonra tarayarak şampuanlayıp yıkayın.

Lice-Remedy

Losyon

Vücut bakımı için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Hem doğaldır hem de vücudunuzu yumuşacık yapar.

Body-Lotion

Lip Balm

Dudaklarınız kuruyup çatlıyorsa dudak koruyucu olarak hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Kış aylarında da dudaklarınızı yumuşacık yapacaktır.

Lip-Balm

Masaj Yağı

Masaj yağı olarak da hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Lavanta yağı ile karıştırınca rahatlatıcı etki gösterir ve vücudunuzun dinlenmesine katkı sağlar.

Massage-Oil

Deodorant

Bazı koltuk altı kremleri birçok kimyasal barındırabiliyor. Onun yerine doğal bir şeyler kullanmak daha iyi olacaktır. Hindistan cevizi yağı doğal olduğu gibi terlemeye karşıya da önlem alır.

Deodorant