Hemen birlikte tatil planları yapmayın

Hemen birlikte tatil planları yapmayın

İlişkilerde birbirinize saygı duymak zorundasınız. Çünkü birbirinize ayırdığınız vakit ne kadar özel ise, iletişiminiz ne kadar güçlü ise o kadar uzun süreli bir arkadaşlığınız olacaktır. Hemen ilk sene yaz tatilinizi birlikte yapmamanız, fazla yaşanmışlık nedeniyle erken ayrılık yaşamamanız için önemlidir.

Tatil kararı almadan önce hayatınızda daha önemli kararları birlikte almanız gerekir. Tatile hemen çıkmaya karar vermek, ilişkinin bunun üzerine kurulduğu izlenimi verecektir. Bu izlenimi almamak için öncelikle ilişkinin seyrini kontrol etmenizi öneririz.

İlişkinizi hafife almayın!

Uzun süreli bir arkadaşlık istiyorsanız öncelikle yaşanmışlıkları hemen hayata geçirme konusunda acele etmemelisiniz. Çünkü yaşanmışlıklar ilişkiyi çabuk tüketen ve bir takım evrelerin hızlı geçmesine neden olan bir etkendir. Yaşanmışlıkları çok iyi değerlendirmek, alternatiflendirmek gerekir.

Bir ilişkite tatil planları yapabilmek için karşılıklı olarak birbirine gereken zamanı ayırmış olmak ve doğru insan anlayışını benimsemek önemli bir durumdur.