Hayattan keyif almanızı engelleyemezler

Hayattan keyif almanızı engelleyemezler

Neden bazı insanların negatif enerjileri ile hayatınızı kendinize zehir ediyorsunuz? Yaşam kalitenize kötü etki eden ve bundan keyif alan kişilerin yaşamınızda yer almaması gerekiyor. Öncelikle kendi değerinizi kendiniz belirlemeli, yaşamınızda söz sahibi olduğunuzu sizin fark etmeniz gerekiyor. Sağlam bir zihin, özgüvenli bir insanda bulunur. Hafizanıza ve hislerinize güvenerek yaşamak zorundasınız. Sizi üzen insanın sizi mutlu etmeyi seçmediğini bilmeli, sizi mutlu etmek varken üzmeyi seçen kişinin de sizde değer görmemesi gerektiğini artık kabul etmelisiniz.

Bedensel olarak kusurlar her insanda olabilir. Bunları ön plana çıkararak hayatınızı tatsız bir hale getiriyorlarsa, fiziki kusurları ön planda tutan yüzeysel insanlar ise bu problemleri abartarak size sorun haline getiriyorlarsa emin olun ki kendileri ile ilgili aynı sorunları var demektir. Kendilerine de sadece fiziki açıdan bakıyordurlar.

Düşünsel anlamda bir gelişmişlik değil, fiziksel anlamda yeterliliği önemsiyorlar.

Kendilerine istedikleri haksızlığı yapabilirler ancak bunu size de yapmalarına izin vermemelisiniz. Çünkü size saygı duymak zorundalar. Sizin sınırlarınızı bilmek ve buna göre davranmak zorundalar.

Her kim olursa olsun size hakaret edercesine fiziksel kusurlarınızı tartışarak, hedef göstererek konuşamaz. Bunu öncelikle siz net sınırlarla belirlemelisiniz.