Hayatınızı Kolaylaştıracak Güzellik Önerileri

Hayatınızı Kolaylaştıracak Güzellik Önerileri

Doğal Güzellik Önerileri

Güzellik için saatlerce vakit harcamaya gerek yok. Özel ipuçları ile kısa sürede güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Doğal yöntemlerle evinizde cilt bakımınızı yapıp kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkün. Kriz yaratacak ufak sorunları basit yöntemlerle çözebilirsiniz.

İşte Hayatınızı Kolaylaştıracak Doğal Öneriler…

– Kayısı ve şeftalinin etli kısımlarını ayırıp yulaf unu ile hamur kıvamına getirin. Karışıma az miktarda zeytinyağı ekleyip cildinize sürün ve 20 dakika bekletip temizleyin. Cildinizin daha pürüzsüz hale gelmesini sağlayacaktır.

– Cildi parlatan ve daha canlı görünmesini sağlayan kavun ve karpuzdan faydalanın. Kavun ve karpuz suyunu cildinize sürüp 20 dakika bekleyin ve soğuk suyla cildinizi temizleyin.

-Havucu rendeleyip suyunu sıkın ve kahve telvesiyle karıştırıp cildinize uygulayın. Masaj yaparak cildinize yedirdikten sonra 3 dakika bekleyin ve ardından cildinizi temizleyin.

-Tırnağınız bir köşeden kalktıysa yerinden koparmak yerine kırılan bölgeye Japon yapıştırıcısı sürün ve kuruduktan sonra ojenizi uygulayabilirsiniz.

-Kaşlarınız devamlı dağılıyorsa kaş fırçanızın üzerine saç spreyi sıkıp kaşlarınızı tarayabilirsiniz. Kaşlarınız daha düzgün olacak ve gün boyu bu şekilde kalacaktır.

-Dirsek ve diz bölgelerini nemlendirmek için kullandığınız krem içine 3 damla bebe yağı ekleyerek kullanırsanız daha yumuşak dirseklere sahip olabilirsiniz.

-Sivilcenin üzerine süreceğiniz diş macunu sivilcenin kurumasını sağlayacaktır.

-Tıraş köpüğü bulamadığınız zamanlarda saç kremi kullanarak bacaklarınızı jiletle alabilirsiniz. Saç kremi tahrişi önleyerek bacaklarınızı yumuşacık yapacaktır.

-Ağda bantlarını hemen ısıtmak için saç kurutma makinesinden faydalanabilirsiniz.

-Ağda sonrasında kızarıklıklar saatler boyu geçmiyorsa badem yağı ile tahriş olmuş yerlere masaj yapabilirsiniz. Tatlı badem yağı kullanmanız gerekmektedir.

-İnce çorabınızın kaçmasını istemiyorsanız kullanmadan önce saç spreyi sıkabilirsiniz.

-Saçlarınız yağlı ise bebek pudrasını saç diplerine döküp tarayarak yağlı görüntüden kurtulabilirsiniz.

-Saçlarınızın doğal dalgalara sahip olmasını istiyorsanız nemli saçınızı uyumadan önce örün ve sabah açın. Doğal dalgalara sahip olacaksınız.

-Saçınızın güzel kokmasını istiyorsanız parfümü direk saçınıza sıkmayın. Tarağınıza uzaktan parfüm sıkarak saçınızı tarakla tarayın. Göreceksiniz ki gün boyu saçlarınız çok hoş kokacaktır.

-Küçük gözleri daha büyük ve anlamlı göstermek için gözaltına beyaz kalem sürerek büyük gözlere sahip olabilirsiniz.

-Topuk çatlaklarından muzdaripseniz ve ertesi gün saatler boyunca ayakta kalacaksanız yatmadan önce topuklarınıza vazelin sürerek çorap giyin. Ayaklarınız ertesi güne hazır ve yumuşacık olacaktır.

-Elleriniz devamlı suya girdiği için çatlamışsa bir limonu ikiye kesin ve yarısı ile ellerinizi ovuşturun. Limonlu ellerinizle yarım saat bekleyin ardından yıkayıp el kreminizi sürün. Elleriniz yumuşacık olacaktır.

-Cildiniz gün içinde aşırı yağlanmadan parlıyorsa siyah çay demleyerek elde edilen çay ile yüzünüzü silin. Durulanmaması gereken bu pratik tarif ile gün boyu yüzünüzde parlama olmayacaktır.

-Dudaklarınızı yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için baldan faydalanabilirsiniz. Bal ve şekeri eşit oranda karıştırın ve dudaklarınıza sürün. 10 dakika sonra durulayın.

-Kil cildin rengini açıp lekeleri giderir. Pratik bir kil maskesi olan kil ve havuç suyu karışımını cildinize sürün. Bu şekilde kil kuruyana kadar bekleyin ve kuruduktan sonra durulayın. Bu maske gözenekleri sıkılaştırmak için ideal bir maske türüdür.

-Makyajınızı pratik olarak temizlemek için bebekler için kullanılan ıslak mendillerden faydalanabilirsiniz. Tamamen cilt yapısına uygun olarak üretilen bu mendiller sayesinde cildiniz temizlenip parlayacaktır.

-Sürdüğünüz ojeler hemen kurumuyor ve siliniyor ise bir kase içine soğuk su koyarak ellerinizi 2 dakika bu su içinde bekletirseniz ojeniz hemen kuruyacaktır.

-Gözaltına sürdüğünüz kalemler çok çabuk dağılıyorsa kalemi sürmeden önce 5 dakika buzluğa koyun ve daha sonra uygulayın. Kaleminiz uzun saatler boyunca gözlerinizde kalacaktır.

-Sürdüğünüz farlar göz kapağında toplanarak kötü bir görüntüye neden oluyorsa pratik bir yöntemle bunu yok önleyebilirsiniz. Far sürmeden önce pudra uygulaması yaparsanız sürdüğünüz farlar çizgi şeklinde toplanmayacaktır.