Hangi Mevsimde Hangi Parfüm?

Hangi Mevsimde Hangi Parfüm?

Mevsimine Göre Koku

Mevsimine göre parfüm seçimi gerçekten önemli bir husus. Her mevsimin kendine özel kokuları mevcut. Şekerli, ferah ve ya baharatlı… her aroma kullanıldığı mevsime göre farklı etkiler yapabiliyor.

Kış

Kış mevsimi kadın daha ulaşılmazdır. Egzotik kokular bu mevsim için enfes bir tercih olabilir. Kış mevsiminde daha güçlü koku aldığımızı unutmayın! Bu mevsimde uzmanlar en çok gül kokusunu öneriyorlar. Daha geniş bir yelpazede oryantal kokulara bakabilirsiniz…

Amber, misk, paçuli ve sandal ağacı kokusu içeren parfümler sizin için uygun olabilir…

Bahar

Çiçek ve meyve kokuları bahar aylarının vazgeçilmezi olabilir ve tabi sizin için de doğru bir seçim… Baharın gelmesi ile duygusallık ve hafifliğin hissedilmesi gerekir. Bu nedenle, ağır ve tatlı kokular, bu dönemde kadınların nazik görünümü ile eşleşmiyor.

Yaz

Ağır ve aşırı şekerli parfümlerden kesinlikle uzak durmanızda fayda var. Hafif kokular tercih etmeniz gereklidir. Yazın aşırı sıcaklarda ağır kokular kabusa dönüşebiliyor.

Sonbahar

Sonbaharda baharatlı kokuları tercih edebilirsiniz ağır ve seksi kokularda bu mevsim için ideal olabilir. Kadınsı bir parfüm seçmek için oldukça iyi bir dönem.

Karanfil, kişniş, zencefil, reçine, paçuli, mür, portakal gibi kokular kullanabilirsiniz fakat abartıya kaçmamanızda fayda var.