Hamile Kalmak için Yapılması Gerekenler

Hamile Kalmak için Yapılması Gerekenler

Hamile Kalmanın Yolları

Çocuk sahibi olmak her ailenin arzusudur. Bazı aileler evliliklerinin ilk dönemlerinde çocuk sahibi olmak isterken bazı aileler ise uzun bir süre geçtikten sonra çocuk sahibi olmayı istiyorlar.

Hızlı bir şekilde hamile kalmak istiyorsanız bunun için sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Sağlığınıza dikkat etmek her şeyin başında geliyor. Aynı zamanda çocuk sahibi olmak için önceden kendinizi psikolojik ve fiziksel olarak hazırlamalısınız.

İlk olarak sağlıklı beslenmelisiniz. Eğer düzensiz bir beslenme alışkanlığınız varsa bunu değiştirmelisiniz. Vücudunuza faydalı olacak olan besinler almalısınız. Doğurganlık açısında beslenme çok önemli. Gerekli vitaminleri ve mineralleri almalısınız. Mevsimine uygun yiyecekler tüketmeye de dikkat etmelisiniz. Bunun için bir uzmandan da yardım alabilirsiniz.kolay-hamile-kalma-yollari-ve-yontemleri

Tüketeceğiniz yağlara özen göstermelisiniz. Kaliteli ve sağlıklı yağlar almalısınız. Zeytinyağı tüketimine ağırlık verebilirsiniz. Diğer önemli bir faktör ise kilonuzu dengede tutmaktadır. Çok kilolu kadınlarda üreme yavaşlayabilir. Ya da çok hızlı kilo kayıpları çocuk için bir zemin hazırlamayabilir.

Sigaradan kesinlikle uzak durmalısınız. Sigara içmek kadınların doğurganlığını düşürdüğü gibi erkeklerin de sperm kalitesini düşürmektedir. Zaten hamile kaldığınızda sigara içmeniz kesinlikle yasak olacaktır. O nedenden dolayı erkenden bırakmanız gereklidir. Aksi takdirde çocuk sahibi olmanız zorlaşacaktır. Eşlerin de birbirlerine bu konuda destek olması gerekir.

Sigaranın yanında alkol ve kahve de zararlıdır. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu üçünden uzak durun. Kahveyi içmeden yapamıyorsanız en azından sayısını düşürün. Sınırlama getirdiğiniz takdirde hamile kalma ihtimaliniz artacaktır.hamile-gebe-test-veaile

Bütün bu faktörlerin unutulmaması gerekir. Ama bunun yanında şunu unutmamak gerekir ki kadınlar ayda sadece bir gün yumurtlar. Çok sağlıklı olsanız bile hamile kalma ihtimaliniz düşüktür. Bu nedenle sabırlı olmanız gerekir. Kendinizi psikolojik açıdan rahatlatın ve sabırlı olun. Unutmayın ki sabırlı olmadığınız zaman ruhsal bozukluklarınız da olacaktır. Bu da çocuk sahibi olmanızı azaltacak etkilerdir. Sakin ve sabırlı olmak her şeyin ilacıdır.