Güneş lekelerinden kurtulmak mümkün!

Güneş lekelerinden kurtulmak mümkün!

Cilt lekelerinin oluşma nedeni cildin vitamin eksikliğidir. Güneş cildinize zarar veriyorsa bunun nedenlerini ortadan kaldırmanız gerekir. Örneğin, E vitamini eksikliği lekelerin daha kolay belirginleşmesine neden olur. Bu nedenle kapsül E vitaminlerini kullanabilirsiniz. Fakat akşamları kullanmanız gerekir. E vitamini ve C vitamini güneşe çıktığınızda leke yapar. Güneş olmadığında sürmelisiniz. Akşamları uygulayabileceğiniz cilt bakımı olarak değerlendirmeniz gerekiyor.

Neden bazı kremler gece bazıları gündüz sürülmeli?

İşte bu sorunun cevabı da yine vitaminlerin güneş ışığı karşısındaki etkisiyle açıklanabilir. Cildinizin pürüzsüz olabilmesi doğru ürünü doğru zamanda kullanabilmenizden ileri gelir. Bu yüzden cildinizin yapısına uygun gece ve gündüz kremlerini ihmal etmeden kullanmalısınız.

Cildinizi sevin, bol su tüketin!

Bol suyun cildin helejon dengesini koruduğunu bilmeli, gün içerisinde 2 litre üzerinde saf su tüketmeye itina göstermelisiniz. Cildinizin güçlü olması, güneş lekeleri ile mücadelede etkilidir.

İki insan aynı sürelerde güneşlenir ama birinde lekeler oluşur diğerinde oluşmaz. Bunun nedeni cildin güç dengelerinin farklı olmasıdır. Bol su içen, E ve C vitaminlerini düzenli alan kişide güneş lekeleri kolay kolay oluşmayacaktır.