Gözenekleriniz için çok özel çözümler

Gözenekleriniz için çok özel çözümler

Gözenekleriniz görünmez olsun!

pH5.5 dengesi kurarak serbest bir radikal savunma mekanizması oluşturan cildin, gözenek adı vermekte olduğumuz kanallar ile gerçekleşmektedir. Yağı ve teri bu gözenekler yardımı ile dışarı atarken, kıl foliküllerinin çevresinde gerçekleşmektedir. Bu gözenekler genişlerken cildin yapısı bozulurken, yeni yıla artık daha sıkı gözenekler ile girmek isteyenlere birkaç öneride bulunacağız.

Evde sıkı gözenek için maske

  • 2 adet yumurta akı
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 kaşık yulaf ezmesi
  • 1 yemek kaşığı bal

Tüm bu içerik karıştırılarak, 2 ay boyunca her hafta düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Bu içerik ise haftada 2 defa cilde uygulaması uygun görülmüştür. 15-20 dakika aralıklar ile bekletmeniz ise etkisi için sizlere yardımcı olabilecektir.

Mercimek özütü

                Yukarıda içeriğin yanı sıra mercimek özütü de sıkı ciltler ve gözenekler konusunda gayet iyi bir yere sahiptir.

Java çayı

                Sağladığı yağ kontrolü ile birlikte cildin yağ üretimini kesmekte yardımcıdır. Gözeneklerin gevşemesini engellemekte bayanların tercihlerinden olabilir.

Lazer uygulaması

Yapılan araştırmalara göre, franksiyonel lazer uygulaması da en etkili yöntemler arasında sayılmıştır.

DİKKAT!

Fakat tüm bunların beraberinde bilinmelidir ki, gereğinden fazla cilt sıkılaşmalarında yağ dışarı atılamayacağından dolayı bakteri oluşumuna neden olabilir. Gözenek sıkışmasına neden olacağından dolayı kistik sivilcelerinde meydana gelmesi muhtemel olmaktadır.

Su bazlı nemlendiriciler kullanarak, bunun yanı sıra sıkılaştırıcı özel toniklerde tercihleriniz arasında olabilir.