Göz makyajı ve önemli detaylar

Göz makyajı ve önemli detaylar

Göz makyajı yaparken öncelikle şu detaylara dikkat etmelisiniz, gözlerinizin yapısının farkında olmanız gerekir. Göz yapısının makyaj konusunda önemli olduğunu bilmeli, göz yapınıza en uygun rengi, hareketi sağlamalısınız. Göz makyajınızı yaz dönemine, kış dönemine, akşam ve gündüz olmasına göre farklı şekilde yapabilirsiniz. Makyajınızı kendinize yakıştırmanız, doğal görünmeye yakın bir tutum içerisinde olmanız önemli. Çünkü makyaj yaparak kendinizi hiç olmadığınız biri haline dönüştürmemelisiniz, karakteristik özelliklerinizi kaybetmeden makyaj yapıyor olmanız gerekir.

Makyaj size güzelliğinizi pekiştirecek şekilde etki etmelidir. Çünkü makyaj, görünümünüzü komple değiştirdiğinde artık siz siz olmazsınız. Her zaman için farklılaşmış olursunuz, eğer farklılaşmış olmak istemiyorsanız öncelikle makyajın sizi bütünüyle değiştirmiş olmamasına dikkat etmelisiniz. Göz makyajı sizi son derece değiştiren, farklı bir insan olmanıza neden olan etkiye sahiptir.

Güzel, farklı bir insan değil kendiniz gibi olmak zorundasınız!

Göz makyajınıza dikkat etmenizi, doğal güzelliğinizi korumanız adına önemli buluyoruz. Güzellik anlayışınızda doğallığın payı her zaman daha büyük olmalıdır. Daha güzel olmak için daha kusursuz olmanız gerekmiyor. Makyajınız kusurlarınızı kapatmaya yönelik değil, karakteristik özelliklerinizi ön plana çıkarmak üzere olmalıdır.