Genişlemiş Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Genişlemiş Gözeneklerden Kurtulma Yolları

Genişlemiş Gözeneklerden Nasıl Kurtulunur?

Hepimizin en şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi yüzümüzde gözeneklerimizin çok açık olmasıdır. Özellikle burun çevresinde bu daha çok görülür.

Gözeneklerimizi kapatmak için birçok yönteme başvurabiliriz. İşte o yöntemler:

Buz

Gözeneklerinizi küçültmek için buz uygulaması yapabilirsiniz. Bu işlemi makyajdan önce yaparsanız makyajınız daha pürüzsüz gözükür. Bir beze buzu sarın ve uygulayın. Eğer bunu yapacak vaktiniz yoksa da yüzünüzü soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

buz-bakim

Elma Sirkesi

Elma sirkesini ve suyu karıştırın. Bir pamuk yardımıyla yüzünüze yayın. Yaydıktan sonra 5 dakika bekletin ve ardından bütün yüzünüzü yıkayın. Etkisini göreceksiniz.

Karbonat

Birçok işlemde kullanılan karbonat cilt için de birebirdir. Cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ya da karbonat içine ılık su koyup hamur halindeyken cildinize masaj yapabilirsiniz. Cildinizdeki ölü derilerin atımı dışında gözenekleriniz de küçülecektir.

Yoğurt

Ciltteki yağı ve ölü deriyi alan yoğurdun bir diğer mucizesi ise yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmasıdır. Yoğurdu ince tabaka halinde cildinize yayın ve 10 dakika kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın. Hem ölü deriniz gitmiş olacak hem de gözenekleriniz küçülecek.

Salatalık

Bütün kremlerde çokça kullanılan salatalık gözeneklerinizin küçülmesini sağlar. Salatalığı rondodan geçirip suyunu çıkarın. Suyunu cildinize pamukla yayın. Biraz bekledikten sonra soğuk su ile durulayın. Soğuk su ile salatalık birleşince gözenekleriniz küçülecektir.

Bütün bu uygulamaları düzenli yaptığınızda gözenekleriniz küçülecektir. Gözeneklerinizin küçülmesi hızla gerçekleşecektir. Unutmamak gerekir ki düzenli bakım her şeyden önemlidir.

Depositphotos_37380737_original-1024x682